Kaip jau spėjome pastebėti, viena iš priemonių, kuri leidžia padaryti „Ultrabook“ tipo nešiojamąjį kompiuterį plonesniu ir lengvesniu – tai SSD diskų naudojimas. Deja, kol kas šio tipo kaupikliai nusileidžia tradiciniams standiesiems diskams (HDD) pagal tokį parametrą kaip 1 GB duomenų saugojimo kaina. Tai verčia gamintojus arba naudoti nedidelės talpos SSD diskus, arba hibridinius standžiuosius diskus, kuriuose bandoma apjungti SSD ir HDD privalumus.
Atsižvelgiant į tai, jog dabartinis „Ultrabook“ kompiuterių kainų lygis neleidžia sudominti vartotojų, gamintojai masiškai atsisako naudoti šio tipo nešiojamuosiuose kompiuteriuose SSD diskus. Statistika, pateikia šaltinio „DigiTimes“, byloja, jog jei praėjusiame ketvirtyje „Ultrabook“ kompiuterių su SSD dalis buvo 86 % visos šio tipo produkcijos, tai šį ketvirtį jų dalis sumažės iki 56 %.
Ar toks kompiuterių gamintojų elgesys duos teigiamų rezultatų, parodys laikas. Tačiau panašu, kad „Ultrabook“ kompiuteriai iš tikrųjų gali tapti patrauklesni, kadangi greitu metu gaus plastmasinius korpusus, biudžetinius „Intel Celeron“ klasės procesorius ir standžiuosius diskus vietoj SSD. Jei ir tai patrauks vartotojų dėmesio, gamintojai dar turi rezervų: galima sumažinti ekraną iki 9“ arba 10“, „Intel Celeron“ procesorius pakeisti modeliais iš „Intel Atom“ serijos, sumažinti operatyviosios atminties talpą, galiausiai atsisakyti ypač plonų komponentų. Nors… mes jau matėme kažką panašaus, ar ne tiesa?