Elektroninėje enciklopedijoje „Wikipedia“ pasirodžiusi bet kokia informacija turbūt bus įdomi neatidiems vartotojams, nekrepiantiems dėmesio į reklamas, kurių galima rasti absoliučioje daugumoje žinomų interneto tinklalapių.
„Wikipedia“ bendruomenės palaikymo padalinio direktorius Philippe Beaudette bei kūrimo ir plėtros viceprezidentas Erikas Moelleris primena, jog enciklopedijoje „Wikipedia“ niekada nepamatysime oficialios reklamos: „Esame čia tam, kad platintume žmonijos sukauptas žinias kiekvienam šios planetos gyventojui – nemokamai ir be reklamos, visiems laikams“.
Tai kaip gi suprasti žemiau pateiktą „Wikipedia“ nuotrauką su akivaizdžiai akį badančia reklama? Pasirodo, viskas gana paprasta: tai yra pusiau legalių ar net gi kenkėjiškų modulių veiklos rezultatas. Kai tik kenkėjiškos programos patenka į vartotojo sistemą, galime susidurti su reklama enciklopedijoje „Wikipedia“.
Jei jūs naršote po „Wikipedia“ ir matote panašų vaizdą, žinokite, jog tai yra arba kenkėjiškas kodas, arba reklaminis interneto naršyklės priedas, arba tiesiog interneto paslaugų tiekėjo reklamos integravimo būdas (pavyzdžiui, kai kuriose šalyse tai yra kaip kompensacija už nemokamą „Wi-Fi“ prieigą prie interneto). Bet kokiu atveju, tokia reklama yra priežastis sunerimti ir atidžiai išstudijuoti savo sistemos programinę įrangą.