Telefonams spartėjant, vartotojai tikisi ir spartesnio programėlių veikimo, tačiau taip būna ne visada. Nors išmanieji telefonai turi labai greitus procesorius, daugybę RAM atminties ir puikius vaizdo apdorojimo procesorius, tačiau dažnai patiriamas „stabdymas“.
Džordžijos technologijų institutas ir NEC korporacija atliko bendrą tyrimą ir rezultatai buvo akivaizdūs – „flash“ atminties kortelės yra kaltos dėl „stabdymo“ išmaniuosiuose telefonuose.
Tyrimo metu buvo išbandytos aštuonių skirtingų gamintojų 16 GB atminties kortelės. Taip pat buvo naudojama keletas greičiausių rinkoje esančių „Android“ išmaniųjų telefonų. Testas imitavo populiarių programėlių naudojimą, pvz.: „WebBench Browser“, „Facebook“, „Android Email“, „Google Maps“, „App Install“, „Pulse News Reader“ ir „RLBench SQLite“. Taip pat rezultatai parodė, kad naudojantis „Wi-Fi“, sparta nukrisdavo vidutiniškai tarp 100 ir 300 procentų, o vieno testo metu net iki 2000 %.
Džordžijos technologijų instituto Kompiuterių mokslo koledžo studentas Hyojun Kim sakė: „Didelė dalis laiko yra praleidžiama laukiant, kol užsikraus internetinis puslapis… Taip pat, laukiama ir programėlių krovimosi. Kodėl kas nors norėtų laukti 20 sekundžių iki kol galės peržvelgti tinklapi, jei tinklo ryšiai veikia be problemų?“ Kim ir jo komanda ieško problemos sprendimo būdų. Viena iš išeičių galėtų būti PRAM (phase-change random access memory) atminties naudojimas spartai reikliai informacijai laikyti.
„Mes atradome, kad nedideli pakeitimai atminties posistemėje, gali smarkiai pagerinti vartojimo patirtį. Mūsų pateikti sprendimai demonstruoja galima naudą ir remiantis jais, ateityje galima būtų kurti spartesnes sistemas“, – pridurė Kim, kalbėdamas apie PRAM.
Galbūt dėl to naujausi išmanieji telefonai nebeturi „microSD“ atminties kortelės lizdo? Bet kokiu atveju, siūlau peržiūrėti žemiau esančią lentelę su tyrimo rezultatais: