Eugene Kaspersky, „Kaspersky Labs“ vadovas ir generalinis direktorius, per interviu išsklaidė visus mitus, kurie, jo teigimu, uždengia realias grėsmes.
Per duotą interviu Kaspersky sakė, kad kai kurios kompanijos daro didelę klaidą, tikėdamos statiska, tačiau neatsižvelgdamos į jos kontekstą.
Pvz. pastaraisiais metais interneto erdvėje įvykdytų nusikaltimų padariniai sumažėjo, teigia „Computer Economics“ tyrimai. Tačiau E.Kaspersky per interviu sakė: „Ši statistika nėra pilna. Ji parodo žalą padarytą IT infrastruktūrai, o ne realius nuostolius“.
Iš esmės, ekonominis pažeidimas sumažėjo, tačiau ne dėl to, kad sumažėjo grėsmių, o dėl to, kad įsilaužėliai tapo gudresni ir užuot naikinę duomenis, jie juos vagia ir pardavinėja konkurentams už dideles sumas. Taip vykdomas pramoninis špionažas bei asmens duomenų vagystės.
„Dabar įsilaužėliai nori veikiančių kompiuterių. Jie modifikuoja ten esančią programinę įrangą ir stebi sistemos darbą, taip gauna jiems reikiamus duomenis, kuriuos vėliau panaudoja ar parduoda“.
Žinoma, sakyti, kad tai neturi jokios reikšmės kompanijos ekonomikai būtų itin neapdairu, turint omeny, kad vėliau šie duomenys gali būti panaudojami neleistinai prieigai prie kitų sistemų (pvz., banko).
E. Kaspersky per interviu taip pat aptarė jam gana svarbų dalyką: „Daugelyje pasaulio šalių manoma, kad IT nusikaltimai kilę iš Rusijos. Tai propagandos ir senų kampanijų padarinys. Rusijoje ir iš Rusijos padaroma tiek pat nusikaltimų kiek ir iš JAV, Kinijos ar Pietų Amerikos šalių, tačiau, ačiū Amerikos spaudai, blogieji yra rusai“.