Visas internetas sveria tiek pat kiek viena braškė. Toks teiginys stebina ir glumina, tačiau tai gryna teisybė, jeigu skaičiuotume visą elektros energiją reikalingą internetui veikti.
Matematikai paskaičiavo, kad pasaulyje yra apie 75–100 mln. interneto serverių, jie visi naudoja apie 40 mlrd. vatų energijos. Tiek energijos sveria apie 50 g – kiek vienadidelė braškė. Jeigu į skaičiavimus įtrauktume ir visus įrenginius naudojančius interneto ryšį, tuomet turėtume trijų didelių braškių svorį.
Jei jus stebinai tai, kad energija turi masę, tai prisiminkite garsiąją Alberto Einšteino formulę E=MC2. Pagal ją masė ir energija susijusios. Juk energija sudaryta iš atomų, o atomai turi masę. Ji labai maža, bet kai turime tokius elektros energijos kiekius, ši išauga ir ja galime palyginti su kasdieniais daiktais.
Daug įdomiau yra tai, kad ne tik energija, bet ir informacija turi svorį. Vadinasi kas kart kai į savo kompiuterį, išmanųjį telefoną ar elektroninę knygų skaityklę atsisiunčiate naują programą, jūsų įrenginio svoris padidėja. Neišsigąskite! Svoris toks mažas, kad net ir jautriausiai prietaisiais būtų sunku tai išmatuoti.
Informacija kaupia elektronai. Bitai ir baitai vaikštantys po mūsų kompiuterių laidus keliauja būtent elektronais. Matematikas ir fizikas prof. M. Kubiatowiczius (Kubiatowicz) apskaičiavo, kad elektronai pernešantys informaciją turi ir daugiau energijos. Vadinasi jie daugiau ir sveria. Taigi, kai parsisiunčiate programą į kompiuterį elektronų skaičius įrenginyje lieka tas pats, bet jie gavę informacijos tampa nežymiai sunkesni.
Informacijos svoris, lyginant su energija, dar mažesnis. Jei remsimės „Google“ generalinio direktoriaus Erico Schmidto skaičiavimais, kad internete yra 5 mln. terabaitų informacijos („Google“ paieška sugeba indeksuoti tik 0,04 proc. šio kiekio) tai tiek informacijos svertų apie 0,00000056699 gramo.