Mokslininkai mano, kad socialiniai tinklai gali pakeisti ne tik žmonių socialinį gyvenimą, bet ir jų smegenis. Smegenų analizė parodė tiesioginį ryšį tarp to, kiek žmonės turi draugų „Facebook“ tinkle ir tam tikrų jų smegenų dalių dydžio, praneša BBC.
„Facebook“ tinklu naudojasi daugiau nei 800 milijonų vartotojų visame pasaulyje.
Nėra aišku, ar naudojimasis socialiniais tinklais augina pilkąją masę. Keliama ir kita versija, jog žmonės su tam tikra smegenų struktūra tiesiog turi daugiau draugų. Tirtos smegenų dalys yra susijusios su bendravimu, atmintimi ir autizmu.
Teigiama, kad žmonės yra priklausomi nuo interneto, tačiau vis dar mažai žinome apie jo poveikį smegenims, kurie yra plastiški ir gali kisti. Nors tyrimas ir parodė ryšį tarp smegenų struktūros ir internetinio socialinio tinklo dydžio, tačiau nebuvo ištirtos priežastys ir pasekmės.
Ne visi mokslininkai teigiamai žiūri į tokį tyrimą. Pasigirsta skeptiškų nuomonių dėl ryšio tarp smegenų ir draugų skaičiaus stiprumo.
Juk „Facebook“ tinkle esančių draugų skaičius gali būti susijęs su tuo, kiek žmogus laiko praleidžia internete, jo amžiumi ir draugų skaičiumi realiame gyvenime.
Tad studija negali pasakyti, ar naudojimasis internetu yra daugiau teigiamas, ar neigiamas dalykas žmogaus smegenims.