Gigantiškas socialinis tinklas „Facebook“ pažadėjo ištaisyti didžiulę privatumo taisyklių „klaidą“, kuri renka informaciją apie vartotojus net ir tuo metu, kai jie būna neprisijungę prie tinklo.
Tinklaraštininkas Nikas Cubrilovicius iš Australijos pirmadienį paskatino audringą interneto diskusiją po to, kai savo tinklaraštyje paaiškino, jog „Facebook“ slapukai („cookies“) išlieka aktyvūs net ir tuomet, kai vartotojas atsijungia nuo socialinio tinklo. N. Cubrilovicius leidiniu „The Australian“ antradienį sakė, kad „Facebook“ inžinieriai pasižadėjo pertvarkyti savo naršyklių slapukus ir pataisyti juos taip, kad jie neberinktų jokios identifikuojamos informacijos.
„Jie pažadėjo iki trečiadienio išspręsti atsijungimo klausimą. Slapukai išliks, bet jie bus neidentifikuojami. Čia per 24 valandas. Belieka tikėti jų garbės žodžiu“, – sakė tinklaraštininkas.
Jis paskelbė, kad „Facebook“ renkama informacija socialiniam tinklui suteikia galimybę atsekti ir su vartotoju susieti kompiuterio vartojimo informaciją.
„Kyla klausimas, kas su ta informacija daroma. Gali būti, kad dabar nedaroma nieko, bet po dvejų metų jie gali pasiūlyti kokią nors naujovę, kuri tą informaciją panaudotų“, – sakė N. Cubrilovicius.
Anksčiau „Facebook“ tokią praktiką gynė. „Wall Street Journal“ tinklaraštyje „Digits“ bendrovės atstovai nurodė, kad informacijos rinkimas yra sistemos dalis, apsauganti nuo neteisėtų prisijungimų ir kad informacija yra greitai ištrinama, rašo wsj.com. „Bet kokie su „Facebook“ susiję slapukai automatiškai persiunčiami kuomet paspaudžiate mygtuką „Like“. Mūsų darbas – surinkti visus duomenis ir juos ištrinti. Svarbu tai, ką mes skelbiame kaip bendrovė ir tai patvirtiname“, – sakė „Facebook“ inžinerijos direktorius Arturo Bejaras.
Pasak jo, „Jokia mūsų surenkama informacija panaudojant socialinį įskiepį nėra skirta parenkant suasmenintas reklamas“. Dabar bendrovė ieško galimybių apskritai nepersiuntinėti duomenų, tačiau tai „gali šiek tiek užtrukti“.
„Facebook“ socialinis tinklas dabar yra aršiai kritikuojamas dėl to, kad vadinamosios „socialinės programėlės“ gali tinkle paviešinti ką vartotojas skaito internete, nors pats vartotojas nei „palaikina“ to, ką skaito, nei publikuoja nuorodų.