Pristatydama būsimąją operacinę sistemą „Windows 8“, bendrovė „Microsoft“ pranešė, kad šios operacinės sistemos versijoje, pritaikytoje planšetiniams kompiuteriams, nebus naudojamas „Flash“ įskiepis. Panašu, kad programinės įrangos kūrėjai apskritai linkę atsisakyti papildomų naršyklių įskiepių ne tokiuose galinguose įrenginiuose.
Planšetiniams kompiuteriams skirtos operacinės sistemos „Windows 8 Metro“ interneto naršyklėje „Internet Explorer 10“ nebus galimybės įdiegti plačiai paplitusį „Flash“ įskiepį. Tiesa, „Flash“ įskiepį ir toliau bus galima naudoti įprastiems stalo kompiuteriams skirtoje operacinės sistemos versijoje.
Pasak „Microsoft“, įskiepių laikai baigiasi, o programinės įrangos kūrėjai siekia vientisesnės ir sklandžiau veikiančios programų aplinkos. Atsisakiusi „Flash“ įskiepio, „Microsoft“ tikisi mažesnės sistemos apkrovos, dėl to išaugusio baterijos darbo laiko, taip pat didesnio interneto naršyklės patikimumo bei saugumo.
Šio įskiepio savo mobilių įrenginių operacinėse sistemose nenaudoja ir „Apple“. Jos telefonai ir planšetiniai kompiuteriai nuo pat pradžių nebuvo suderinami su „Flash“. Bendrovė teigė, kad šis įskiepis yra netinkamai parengtas naudojimui ir kelia daugiau sunkumų negu teikia naudos.
Toks „Apple“ žingsnis tuo metu buvo susilaukęs kritikos, ji kaltinta uždarumu ir nenoru savo platformą padaryti prieinamą kitiems programinės įrangos kūrėjams. Dabar panašu, kad jos pavyzdžiu pasekė ir viena didžiausių programinės įrangos gamintojų „Microsoft“. Pagrindinis „Flash“ įskiepio veikimą apribojantis veiksnys yra mobiliuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose paplitę žemos įtampos ARM procesoriai, kurie nėra pritaikyti dideliam darbo krūviui.
„Flash“ įskiepis reikalingas įvairiems tinklalapio elementams pavaizduoti. Naudojantis šiuo standartu, kuriamos reklaminės nuorodos, tinklalapio meniu elementai, taip pat transliuojamas vaizdas. Juo paremtos ir tokios populiarios interneto paslaugos kaip „Youtube“. Tiesa, tokio tipo paslaugas „Apple“ yra pritaikiusi, o „Microsoft“ ketina pritaikyti veikti planšetiniuose kompiuteriuose.
Pati „Adobe“, kurianti ir palaikanti „Flash“ įskiepį, teigė, kad kalbėti apie jo dienų pabaigą gerokai per anksti ir kad šis įskiepis bus plačiai naudojamas dar ilgus metus. Bendrovė taip pat teigė planuojanti kurti įskiepio versiją, kuri tiktų mobiliesiems įrenginiams ir žemos įtampos procesoriams.