Daugiau nei pusė Didžiosios Britanijos gyventojų net trumpam netekę galimybės prisijungti prie interneto jaučiasi liūdni ir nuskriausti, rodo kompanijos „Intersperience“ atliktas tyrimas.
Apklausos duomenimis, 53 proc. britų nuliūsta netekę prieigos prie interneto, o 40 proc. respondentų nurodė, kad negalėdami prisijungti prie interneto jie jaučiasi vieniši, rašo Telegraph.co.uk.
Tyrimo metu buvo apklausta per 1 tūkst. 18–65 metų amžiaus Didžiosios Britanijos gyventojų. Jiems buvo užduoti klausimai apie tai, kaip technologijos keičia jų gyvenimą, kaip jie naudoja internetą, kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir kitus modernius įrenginius.
Tyrimo dalyvių buvo paprašyta vieną dieną visiškai nesinaudoti jokiomis technologijomis ir internetu. Kai kurie respondentai teigė, kad tai buvo taip pat sunku, kaip mesti rūkyti. O vienas apklausos dalyvis pareiškė, kad jautėsi „lyg būtų nukirsta ranka“.
Didelė dalis apklausos dalyvių pripažino „sukčiavę“ ir įsijungę televizorių ar radiją, mat jie šių įrenginių nelaiko technologijomis.
Jaunesniems žmonėms atsisakyti technologijų buvo sunkiau, o vyresni nei 40 metų ištvėrė lengviau.
Tik 23 proc. respondentų teigiamai įvertino šį eksperimentą, teigdami, kad tądien jie jautėsi „laisvi“.
„Tyrimas parodė, kokios svarbios mums yra technologijos, darydamos įtaką mūsų draugystėms, bendravimui, šeimyniniam gyvenimui, darbui, poilsiui“, – sakė „Intersperience“ vadovas Paulas Hudsonas.