Neseniai praėjusi „Sober.AH“ epidemija iš tikrųjų galėtų būti naujos nacistinės strategijos užtvindyti viso pasaulio pašto dėžutes nacistinėmis pašto šiukšlėmis dalis. Pagal „PandaLabs“ surinktus duomenis, šis kirminas yra sukurtas prisijungti prie daugybės serverių 2006 m. sausio 5-6 dienomis. Tai leistų – nekalbant apie kitus veiksmus – parsisiųsti kenksmingą failą, kuris galėtų paversti kompiuterius „Sober.AH“ užkrėstais zombiais, padedančiais platinti „politines“ pašto šiukšles.
Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti kaip spėlionė, šis spėjimas apie galimą ataką yra paremta ankstesnių „Sober“ versijų veiksmais. 2004 m. birželį „Sober.H“ išsiuntė tūkstančiams vartotojų – daugiausia vokiečiams ir olandams - el. laiškus su tokiomis frazėmis, kaip: „Ko reikia Vokietijai, - tai vokiečių vaikai“ ir kitomis rasistinėmis žinutėmis. Ši ataka buvo susijusi su kitą dieną vykusiais rinkimais į Europos Parlamentą.
Anot Luis Corrons, „PandaLabs“ direktoriaus: „Matome vis didėjantį skaičių atakų, susijusių su taip vadinamu „hakerių judėjimu“, kas yra kibernetinis nusikalstamumas su politine propaganda. Turėkite omenyje, kad IT tapo labai svarbia priemone visuomenėje ir šio tipo didelio masto atakos ne tik sukelia žiniasklaidos susidomėjimą, bet taip pat gali, priklausomai nuo rimtumo, turėti sunkių pasekmių visose srityse.“
Tikėtina, kad bus didelis skaičius „Sober.AH“ užkrėstų kompiuterių. Šis kirminas maždaug šių metų lapkričio gale dėl visame pasaulyje praneštų infekcijų skaičiaus sukėlė „Oranžinio“ viruso pavojų. Net ir šiandien, jis yra vienas iš dažniausiai su „Panda ActiveScan“ aptinkamų virusų, pažymint faktą, kad jis vis dar plačiai pasklidęs.
Norint išvengti galimų „Sber.AH“ atakų, ji turėtų būti pašalintas iš visų užkrėstų kompiuterių. Vartotojai turėtų būti atsargesni, jei jų kompiuteriai yra be atitinkamos antivirusinės apsaugos arba ji yra neatnaujinta. „Prisiminkite, kad „Sober.AH“ sukėlė vieną rimčiausių epidemijų 2005 metais ir kiek daug kompiuterių galėjo būti užkrėsti vartotojams to net nežinant. Tokie kompiuteriai sausį bus galimų atakų sukėlėjai. Kompiuteris, prisijungęs prie interneto, gali tapti kenksmingo kodo šaltiniu kitiems vartotojams, jei nebus imtasi priemonių“, aiškina Corrons.
„Panda Software“ sukūrė nemokamą priemonę su „PQREMOVE paslauga“, su kuria visi vartotojai gali pašalinti „Sober.AH“ iš užkrėstų kompiuterių.
Daugiau informacijos apie „Sober.AH“ ir „Sober.H“ rasite „Panda Software Enciklopedijoje“.