Kompanija „ASUSTek“ į savo „netbook“ klasės nešiojamus kompiuterius ėmė diegti „Canonical“ kuriamą operacinę sistemą „Ubuntu“. Iki šiol vieninteliu kompiuterių gamintoju, kuris diegė „Ubuntu“ į savo kompiuterius, buvo kompanija „Dell“.
„Canonical“ praneša, kad „Asus“ jau pradėjo rinkai tiekti tris modelius – „Asus Eee PC“ 1001PXD, 1011PX ir 1015PX – su gamykliškai įdiegta „Ubuntu 10.10“. Operacinė sistema sukonfigūruota darbui būtent su „Eee PC“ įranga.
2007 metais kompanija „Asus“ viena iš pirmųjų ėmė gaminti tinklo kompiuterius su įvairiomis gamykliškai įdiegtomis „Linux“ distribucijomis. 2008 m. kompanija išleido kompiuterius su įdiegta „Windows XP Starter“, „apkarpyta“ populiarios operacinės sistemos versija. Nuo to laiko iki šių dienų dauguma šios klasės nešiojamų kompiuterių rinkai teikiama „Microsoft“ OS, „Linux“ distribucijoms paliekant mažesnę dalį „Asus“ kompiuterių.
„Ubuntu 10.10“, žinoma kodiniu pavadinimu „Maverick Meerkat“, yra trijų versijų – „Desktop“, „Netbook“ ir „Server“. „Maverick Meerkat“ variantas orientuotas „netbook“ nešiojamiems kompiuteriams, turi specialią grafinę sąsają „Unity“, kuri skirta pirmiausia orientuota ekrano vietos taupymui. Beje, „Ubuntu 11.04“ versijoje kompanija „Canonical“ daugiau nebeskirsto į serverines versijas, į skirtas staliniams kompiuteriams ir tinklo kompiuteriams, t.y. liks tik viena universali.
Tolimesnėje ateityje planuojama plėsti „netbook“ modelių sąrašą su gamykliškai įdiegta „Ubuntu“. Skirtingos „Ubuntu“ versijos preliminariai buvo sertifikuotos darbui su atitinkamais „Asus Eee PC“ modeliais.