Šiandien didžiosios interneto bendrovės, tarp kurių – „Google“, „Microsoft“ ir „Facebook“, kartu išbando naują interneto adresavimo tvarką. Pasaulinė IPv6 diena yra iki šiol didžiausio masto renginys, per kurį populiarios pasaulinės svetainės yra pasiekiamos naudojant naujos kartos interneto protokolą.
Pasaulinė IPv6 diena rengiama norint paskatinti sparčiau pereiti prie naujų adresų interneto įrenginiams priskyrimo tvarkos. Praktiškai nuo pačios interneto sukūrimo pradžios buvo naudojamas IPv4 interneto protokolo standartas. Dėl techninių ypatybių paskutinieji šio tipo adresai bus išdalinti dar šiais metais.
Naujas interneto adresų suteikimo standartas buvo sukurtas prieš gerą dešimtmetį, jį sudaro gerokai ilgesnė skaičių ir raidžių kombinacija. Dėl šios priežasties pagal jį galima sudaryti gerokai daugiau skirtingų adresų, kuriuos gali naudoti žymiai didesnis skaičius interneto įrenginių.
IPv4 interneto protokolas, kurį gali sudaryti maksimali dvylikos skaičių kombinacija, leidžia sukurti 4,2 mlrd. skirtingų adresų interneto įrenginiams. Palyginimui IPv6 yra sudarytas iš 32 šešioliktainės skaičiavimo sistemos simbolių, tai leidžia sukurti praktiškai begalinį skaičių skirtingų adresų (realus skaičius būtų 3,4 x 1038).
Daugelis šiuolaikinių kompiuterio ir tinklo įrenginių palaiko tiek seną, tiek naują interneto protokolą, todėl jiems keisti nieko nereikia. Sklandžiu perėjimu nuo vieno protokolo prie kito turi pasirūpinti interneto ryšį teikiančios įmonės. Tiesa, kai kam gali tekti atnaujinti senesnių modemų programinę įrangą.
Tačiau net ir neperėjus prie naujojo protokolo, internetas nenustos veikęs, tiesiog prie pasaulinio tinklo nebebus įmanoma prijungti naujų įrenginių ir jo plėtra sustos. Labiausiai tikėtina, kad prie naujos adresavimo tvarkos bus pereita iš lėto, todėl dar ne vienus metus veiks ir senoji, ir naujoji interneto protokolų sistemos. Tiksli perėjimo prie IPv6 protokolo ir IPv4 protokolo atsisakymo data nėra numatyta.