Socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų draugai per tris dienas gali užsikrėsti bloga arba gera jų nuotaika, pastebėjo psichologai.
Specialia kompiuterine programa vykdant maždaug milijono angliškai kalbančių „Facebook“ vartotojų paskyros statuso stebėjimus tyrėjai fiksavo pozityvius žodžius, tokius kaip „ačiū“, „nuostabu“, „šauniai“, bei neigiamas emocijas išreiškiančius užrašus „piktas“, „blogiausias“, „sumautas“ ir t. t. Po to buvo skenuojamas 150 mln. šių žmonių draugų „Facebook“ tinkle statuso atnaujinimų turinys.
Taip buvo siekiama nustatyti, ar neigiamos ir teigiamos emocijos gali būti užkrečiamos. Tyrėjai nustatė, kad egzistuoja tarpusavio ryšys, patvirtinantis, kad per 3 dienas blogomis arba geromis draugų emocijomis galima užsikrėsti ir patiems, praneša „MercuryNews.com“.
„Maždaug po trijų dienų tų žmonių, kurie vartojo daugiau neigiamas emocijas išreiškiančių žodžių, draugai „Facebook“ tinkle taip pat pradėjo naudoti daugiau „negatyvių“ žodžių, – aiškino tyrimo vadovas Adamas D. Krameris. – O jei daugiau vartojama pozityvių žodžių, geresnė nuotaika perduodama ne tik savo draugams, bet ir jų draugų draugams.“
Šis tyrimas – ne tik didelio masto akademinė studija, jis taip pat turi didelę taikomąją reikšmę, nes gali padėti plėtoti socialinių tinklų paslaugas ir geriau pritaikyti reklamą, sakoma pranešime.
A. D. Kramerio tyrimo rezultatai buvo paskelbti metiniame JAV Asmeninės ir socialinės psichologijos draugijos susirinkime.