Failų dalinimosi programos „Limewire“ kūrėjai, po ilgiau nei penkerius metus trukusios kovos teismuose, sutiko sumokėti muzikos įrašų kompanijoms 105 mln. dolerių (254 mln. Lt) žalos atlyginimo.
Kompanija „Lime Group“ dar 2006 metais į teismą buvo paduota už tai, kad jos sukurta „peer-to-peer“ programa „Limewire“ padeda žmonėms dalintis piratine muzika. Naudojant ją galima ieškoti muzikos įrašų kitų vartotojų kompiuteriuose, o taip pat matyti visą jų fonoteką.
Muzikos įrašų kompanijos reikalavo 1 mlrd. dolerių (2,4 mlrd. Lt) žalos atlyginimo, tačiau „Lime Group“ pasiūlius sumokėti dešimteriopai mažesnę sumą sutarta bylinėjimąsi nutraukti. Žalos atlyginimo pinigus pasidalys 13 muzikos įrašų kompanijų, praneša BBC.
Prieš pusmetį bylą nagrinėjęs teisėjas nusprendė, kad programa „Limewire“ ir jos kūrėjas Markas Gortonas pažeidė autorių teises ir padėjo kitiems žmonėms siųstis muziką nelegaliai. Po kurio laiko teismas nurodė nutraukti „Limewire“ palaikymą ir uždaryti šį tinklą taip, kad žmonės negalėtų ieškoti, siųstis ir dalytis failais.
Vartotojams atsisiuntus paskutinį oficialų programos atnaujinimą ji nustojo veikti, taip užkirsdama kelią bylų dalinimuisi. Tačiau netrukus internete pasirodė piratinė „Limewire“ versija, kuri leidžia ir toliau sėkmingai naudotis šiuo tinklu bei dalytis failais su kitais vartotojais.
„Lime Group“ į teismą buvo paduota netrukus po to, kai 2006 metais populiarios „peer-to-peer“ programos „Kazaa“ kūrėjai sutiko sumokėti muzikos įrašų kompanijoms 115 mln. dolerių (278 mln. Lt) žalos atlyginimo.