„Google“ pristatė nešiojamuosius kompiuterius „Chromebook“, kurie naudos jos sukurtą operacinę sistemą „Chrome OS“. Ji išsiskiria tuo, kad kompiuteryje nėra įdiegiama programinė įranga, vietoje to naudojamos internete esančios virtualios programos.
Kompanija skelbia, kad „Samsung“ ir „Acer“ pagamintus kompiuterius vartotojai Didžiojoje Britanijoje ir dar 6 šalyse galės įsigyti nuo birželio 15 dienos. Jie kainuos nuo 349 dolerių (840 Lt). Taip pat kompiuterius bus galima „išsinuomoti“ be jokių įsipareigojimų: studentai už jį per mėnesį turės mokėti 20 dolerių, verslo įmonės – 28 dolerius, rašo Telegraph.co.uk.
„Samsung“ sukurtas kompiuteris turės 1,66 GHz „Intel Dual Core“ procesorių, 16 gigabaitų talpos standųjį diską ir 12,1 colio įstrižainės ekraną. Jo elementas be įkrovimo leis kompiuteriu dirbti 8,5 valandos. „Acer“ kompiuteris bus panašios komplektacijos, tik kiek mažesniu ekranu.
Be kita ko, šie kompiuteriai turės 3G ryšio modemus, taigi vartotojai galės jais dirbti būdami praktiškai bet kur.
Anot „Google“, šie kompiuteriai yra įdomūs ne tuo, ką turi, o ko neturi – tai programų, netvarkingų darbalaukių ir vietiniame diske laikomų dokumentų. „Chromebook“ iš esmės net nėra kompiuteris – tai internetas „į kompiuterį panašiame daikte“. „Google“ įsitikinusi, kad internete galima atlikti viską. Operacinė sistema „Chrome OS“ buvo sukurta „Chrome“ naršyklės pagrindu. Iš esmės, ši operacinė sistema ir yra pati naršyklė.
Tai, jog kompiuteryje nėra įdiegtų programų, suteikia jam tam tikrų privalumų, pvz., įjungtas jis pilnai užsikrauna vos per 8 sekundes. Be to, kadangi visi vartotojų dokumentai laikomi „Google“ serveriuose internete, reiškia, kad jie yra saugūs, t. y. pametus kompiuterį ar jį visiškai sugadinus žmonės nepraras savo dokumentų. Iš kitos pusės, jei vartotojas neturi interneto prieigos, jis praktiškai negali dirbti su „Chromebook“.
Tiesa, „Google“ žada tobulinti savo virtualią biuro programinę įrangą „Google Docs“, kalendorių „Google Calendar“ ir el. pašto klientą „Gmail“, taigi ateityje jais bus galima efektyviai dirbti ir neprisijungus prie interneto.