Kompanija „Microsoft“ ruošia naują OEM BIOS aktyvacijos sistemos versiją, kuri bus naudojama „Windows 8“ operacinėje sistemoje. Atnaujintas apsaugos mechanizmas, kaip ir anksčiau, leis OEM kompiuterių gamintojams bei kompiuterių surinkėjams aktyvuoti OEM „Windows“ versijas, esančias gamykliniuose („baltuose“) kompiuteriuose.
Pirmą kartą OEM BIOS apsaugos mechanizmas buvo pristatytas kartu su „Windows XP“. Antroji OA karta pasirodė 2006 metais kartu su „Windows Vista“, ta pati versija naudojama ir „Windows 7“.
Tačiau jau „Windows 8“ bus naudojama trečioji OA karta – OA 3.0. „Microsoft“ šiuo metu kuria esminę technologiją, kuri neleistų nulaužti kompanijos programinės įrangos. Dabartinis programišių sukurtas nulaužimo mechanizmas leidžia apeiti tiek pirmos, tiek antros kartos apsaugas, kurios naudojamos visose „Windows XP“, VISTA, 7 versijose.
Beje, galima priminti įdomų faktą, kad „Windows 7“ buvo „nulaužta“ 2009 m. liepos mėnesį, t. y. 3 mėnesius prieš oficialų anonsą spalyje. Tad programinės įrangos gigantas stengiasi iš visų, kad taip nepasikartotų ir su „Windows 8“.
Kolkas neaišku, kokiu būdu „Microsoft“ planuoja duoti atkirtį panašiems nulaužimams, tačiau kaip žinoma, OEM partneriams bei programos „Windows 8 and Server vNext Pre-Release Program“ prenumeratoriams platinama „Windows 8“ versija 7971.0.110324-1900 jau turi preliminarią OA 3.0 aktyvacijos versiją.