Kompiuteris – kenksmingas kaip kokakola, padarė išvadą danų sveikatos apsaugos specialistai, informuoja meddaily.ru. Danijos nacionalinio visuomenės sveikatos apsaugos instituto mokslininkai atliko apklausą, siekdami nustatyti, kiek laiko 11–15 m. moksleiviai praleidžia su bendraamžiais.
Pasirodo, šiais laikais gyvam bendravimui su draugais vaikai skiria 50 proc. mažiau laiko, nei, pvz., vaikai 1988 m. Dabar daugiausiai laiko praleidžia prie kompiuterio – žaidžia žaidimus, žiūri filmus arba susirašinėja su draugais populiariose socialinio bendravimo svetainėse „Facebook“ ir „Twitter“.
Tyrimo iniciatorė Pernilla Due pabrėžė, kad per kompiuterius kardinaliai pasikeitė paauglių elgesys. Psichologas Andersas Koldingas-Jorgensenas įspėja – užsisėdėję prie kompiuterių, vaikai praranda socialinius įgūdžius, o žalą galima sulyginti tik su besaikiu koka kolos gėrimu.
„Socialinio bendravimo tinklalapiai tarsi apgauna smegenis. Susidaro įspūdis, kad bendravimas internetu patenkina mokinių socialinius poreikius, tačiau kūnas nefunkcionuoja taip, kaip reikėtų – nevartojama gestų kalba, nepatiria daugelio kitų fazinių parametrų, kaip antai, žmogaus kūno kvapo. Tarsi gertume koka kolą ir įsivaizduotume, kad organizmas gauna pakankamai maistingų medžiagų ir vitaminų“, – teigia A. Koldingas-Jorgensenas.