Kompanija „Google“ tikisi, jog naujieji nešiojamieji kompiuteriai (tarp jų ir interneto kompiuteriai) su operacine sistema „Chrome OS“ pasirodys jau šių metų pavasarį. Nors pirmuosius firminius nešiojamuosius kompiuterius „Cr-48 Google“ ribotu tiražu (bet nemokamai) buvo išplatinusi kiek anksčiau, tačiau pirmuosius komercinius įrenginius su „Chrome OS“ pažadėjo išleisti kompanijos „Acer“ bei „Samsung“.
Tuo pat metu šaltiniai iš Taivano praneša, jog masinis nešiojamųjų kompiuterių su „Chrome OS“ pasirodymas galėtų įvykti tik 2011 metų antroje pusėje. Birželį vyksiančioje „Computex 2011“ parodoje bus galima tikėtis daugybės įrenginių su „Android“ anonso, tuo tarpu prekyboje kompiuteriai su „Chrome OS“ arba dviejomis operacinėmis sistemomis pasirodys tik rudenį. Tai bus greičiausiai modeliai su 11“ ir 12“ įstrižainės ekranu bei „Intel“ ar „nVidia“ (greičiausiai „Tegra 2“) procesoriais.
Kai kurie žurnalistai jau linkę matyti optimalią tokių įrenginių kainą. Taivanietiškasis „DigiTimes“ linkęs tokius kompiuterius matyti ties 300 JAV dolerių (apie 750 Lt) kainos riba, kad nebūtų per didelės konkurencijos su brangesniais planšetiniais kompiuteriais. Tuo tarpu kitas šaltinis „Pocket-lint“ mano, jog kainos diapazonas bus nuo 250 iki 650 JAV dolerių (nuo maždaug 620 Lt iki 1620 Lt).
Ir jei pastaroji naujiena apie „Google Chrome OS“ kompiuterius pakankamai įtikinama ir žinoma gana seniai, tai pranešimas apie „Microsoft“ planus tikrai turėtų sudominti. Kaip praneša tas pats „DigiTimes“, programinės įrangos gigantas jau antrai šių metų pusei ruošia specialią, planšetiniams kompiuteriams skirtą „Windows“ versiją (ar tik ne apie „Windows 8“ modifikaciją kalbama?) ir lyg jau įkalbėjo kompaniją HP trečiame ketvirtyje išleisti naują, su „Windows“ suderinamą planšetinį kompiuterį. Ir visai tai vyksta žinant, kad HP turį savo planšetiniams skirtą „WebOS“ operacinę sistemą. Aišku, vargu ar HP atsisakytų nuo tokio pasiūlymo, kai „Microsoft“ iš karto pareiškė, jog tam reikalui bus skirtas tiek finansinis, techninis bei konsultacinis palaikymas. Argumentai tikrai įtikinami ir neatremiami. Galiausiai tie patys šaltiniai mini ir apie galimą „Windows 8“ (su ARM architektūros procesorių palaikymu) anonso paankstinimą, pristatymą atkeliant iš 2012 metų į 2011 metų rudenį.
Ką gi, konkurencinė kova tarp „Google“ ir „Microsoft“ įsiplieskia naujame fronte. Akivaizdu, kad vartotojams tai bus tik į naudą.