Šiame informacinių technologijų amžiuje daugybė mūsų gyvenimo sferų persikelia į virtualią erdvę. Deja, ten sau darbo suranda ir taip vadinami kibernetiniai nusikaltėliai. Štai D. Britanijos Vyriausybė paskelbė, kad virtualioje erdvėje įvykdomi nusikaltimai šalies ekonomikai kasmet pridaro nuostolių už 27 mlrd. svarų sterlingų (apie 110 mlrd. litų). Kaip praneša Kibernetinio saugumo bei komunikacijos tarnyba, pagrindiniu taikiniu paprastai tampa farmacijos, biotechnologijų, chemijos bei informacinių technologijų srityse dirbančios kompanijos.
Iš ataskaitos galima spręsti, jog apie 9,2 mlrd. svarų (apie 37,8 mlrd. litų) prarandama dėl intelektualinės nuosavybės vagysčių, 7,6 mlrd. svarų (apie 31,2 mlrd. litų) – dėl pramoninio špionažo, taip pat 2,2 mlrd. svarų (apie 9 mlrd. litų) – dėl turto prievartavimo, kai naudojamasi kompiuteriais (čia pagrinde kenčia stambios kompanijos). Jei žiūrėtume pagal sektorius, tai daugiausiai praranda D. Britanijos verslas – apie 21 mlrd. svarų (apie 86,1 mlrd. litų), privatūs asmenys netenka kasmet apie 3,1 mlrd. svarų (apie 12,7 mlrd. litų), likusi dalis tenka vyriausybinėms institucijoms.
Ne veltui Didžiosios Britanijos Vyriausybės paskelbtoje „Nacionalinio saugumo strategijoje“ kibernetiniai nusikaltimai vadinami viena iš didžiausių grėsmių šios valstybės saugumui, šalia tokių kaip terorizmas, karas bei stichinės nelaimės. Suprantama, kad kovai su šia grėsme biudžete numatytos lėšos – apie 650 mln. svarų (apie 2,67 mlrd. litų), kurios bus skirtos naujai nacionalinio saugumo programai įgyvendinti.