Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) atkreipia interneto vartotojų dėmesį, kad šiomis dienomis pagausėjo nepageidaujamų elektroninio pašto pranešimų, kuriuose siunčiama reklaminio pobūdžio informacija ir, pageidaujant atsisakyti tokios reklamos, nukreipiama į tinklalapį www.nesiusti.lt.
Vartotojui, apsilankiusiam šiame tinklalapyje, klaidingai pateikiama Lietuvos įstatymų interpretacija, t. y. sakoma, kad „Įstatymai draudžia siųsti reklaminio pobūdžio laiškus, jei asmuo (gavėjas) aiškiai išreiškė savo nesutikimą gauti tokio pobūdžio laiškus“ ir siūloma paslauga sumokėti tam tikras sumas už tai, kad vartotojui tokio pobūdžio laiškai ateityje nebūtų siunčiami.
RRT informuoja vartotojus, kad Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo 69 straipsnio 1 dalyje nurodoma: „Naudoti elektroninių ryšių paslaugas, įskaitant el. pašto pranešimų siuntimą, tiesioginės rinkodaros tikslu leidžiama tik esant išankstiniam abonento sutikimui.“ To paties įstatymo 69 str. 2 dalyje teigiama, kad „Asmuo, kuris teikdamas paslaugas ar parduodamas prekes Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nustatyta tvarka ir sąlygomis gauna iš savo klientų elektroninio pašto kontaktinius duomenis, gali naudoti šiuos kontaktinius duomenis savo paties panašių prekių ar paslaugų rinkodarai, jei klientams yra suteikiama aiški, nemokama ir lengvai įgyvendinama galimybė nesutikti arba atsisakyti tokio kontaktinių duomenų naudojimo pirmiau nurodytais tikslais, kai šie duomenys yra renkami ir, jei klientas iš pradžių neprieštaravo dėl tokio duomenų naudojimo, siunčiant kiekvieną žinutę.“
Interneto svetainės www.nesiusti.lt administratoriai klaidina ir tokiu būdu galimai siekia pasipelnyti iš interneto paslaugų vartotojų, todėl RRT rekomenduoja tiesiog ignoruoti tokius laiškus.
Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT ragina vartotojus būti atidžius ir vengti neaiškių mokėjimų internete. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad registruodamasis tokiose sistemose vartotojas tik patvirtins, jog jo elektroninio pašto adresas yra realus ir gali būti vėliau naudojamas nepageidaujamų el. pašto pranešimų siuntėjų (angl. spam) platintojų duomenų bazėse kaip potencialaus reklamos skaitytojo adresas. Tai gali paskatinti juos siųsti dar daugiau nepageidaujamų žinučių į pašto dėžutę. Plačiau apie brukalus rasite www.esaugumas.lt tinklalapyje.