Dauguma žmonių įsivaizduoja, kad „Facebook“ padeda išlaikyti ryšius su draugais ar šeimos nariais. Tačiau pastarosios tendencijos rodo, kad socialinis tinklapis tampa net ir skyrybų priežastimi.
Šeimų teisininkai įspėja, kad problema tikrai yra didelė, nes beveik kiekvienas pastaruoju metu dėl skyrybų besikreipiantis žmogus kaip nors į skyrybų istoriją įvelia ir „Facebook“.
Viena ekspertė pripažino, kad per pastaruosius 9 mėnesius turėjo 30 skyrybų bylų, kurių kaltininkas – socialinis tinklalapis. Teisininkų bendrovės sako, kad penktadalis bylų pastaraisiais metais turi nuorodas į „Facebook“.
Emma Patel, šeimos teisės įmonės Hart Scales & Hodges Solicitors direktorė, tinklapį palygino su trečiąja šalimi, kuri išskiria: „Dėl didžiulio populiarumo socialinis tinklas tampa antruoju gyvenimu. Pavydo atvejai pasireiškia stebint vienas kito profilius, bandant išsiaiškinti prisijungimo slaptažodžius, įtarinėjant flirtavimu.“
Teisininkė pataria net ir skyrybų proceso metu nesinaudoti „Facebook“ – tai gali sukelti papildomų pykčių, trukdančių susitarti. Emma Patel įspėja ypač susilaikyti nuo nuotraukų su nauju mylimuoju ar oficialaus santykių nustatymo.
Ji sako: „Dauguma žmonių jaučiasi visiškai laisvi reikšdami savo jausmus internete, tačiau dažnai jie neįvertina savo buvusio partnerio galimos reakcijos. Skyrybos yra emociškai sunkus laikas, tačiau jo nereikėtų paversti viešu demonstravimu ir aptarinėjimu.“
Londone gyvenantis 34-erių James Wrigley yra susidūręs su „Facebook“ neigiamais padariniais: „Nors dar nebuvome susituokę, draugavome 4 metus. Draugė kažkokiu būdu išsiaiškino mano „Facebook“ slaptažodį ir perskaitė žinutes. Ji išsiaiškino, kad susirašinėjau su kolege ir dėl to mane paliko.“
Sarah Picket, namų šeimininkė, po 8 santuokos metų išsiskyrė su taksi vairuotoju Chrisu dėl flirto socialiniame tinkle.
Panašių istorijų tikrai ne viena, tačiau „Facebook“ atstovas teigia, jog nesąmonė, kad socialinis tinklapis gali sugriauti santykius: „Tuomet galite kaltinti ir savo mobilųjį telefoną, elektroninį paštą.“