Į „Facebook“, „MySpace“ ir kitus socialinius tinklus įkeltos vartotojų nuotraukos po nurodyto laiko „išsitrins“ automatiškai. Tokią galimybę suteiks nauja Vokietijos bendrovės „X-Pire“ paslauga.
Nepaprastai išpopuliarėję interneto socialiniai tinklai, kuriuose milijonai žmonių viešai skelbia savo nuotraukas ir įvairaus pobūdžio asmeninę informaciją, darbdaviams, potencialiems veiklos partneriams ar klientams suteikia galimybę nesunkiai gauti vienokios ar kitokios informacijos apie juos dominančius asmenis. Žiniasklaidoje mirgėte mirga istorijos apie tai, kaip kažkada „Facebook“ ar kitame socialiniame tinkle paskelbtos pernelyg „nerūpestingos“ vieno ar kito žmogaus nuotraukos sutrukdė jam gauti norimą darbą, nes sumenkino jų reputaciją darbdavių akyse.
Tačiau po kelių dienų tokią problemą bus galima išspręsti automatiškai: interneto vartotojų į tinklalapius įkeltos asmeninės nuotraukos po nurodyto laiko „išsitrins“ pačios, todėl jų niekas nebepamatys. Tiesa, už tokią galimybę reikės susimokėti.
Pasak „X-Pire“ atstovų, bendrovės sukurtas internetinis nuotraukų „trintukas“ veikia visai paprastai: prieš paskelbiant savo nuotrauką internete, vartotojas turės ją „nutempti ir įmesti“ į specialią programą, kuri priskirs jai elektroninį raktą. Jis galioja nurodytą laiko tarpą.
Jei, įkėlus šią nuotrauką į interneto tinklalapį, kas nors norės ją pamatyti, „X-Pire“ programa patikrins nuotraukos rakto galiojimo laiką, ir, tuo atveju, jei jis dar nepasibaigęs, leis ją atverti naršyklėje. Jei raktas nebegalioja, tinklalapio lankytojai tos nuotraukos nepamatys.
Nors interneto vartotojai paprastai turi galimybę pašalinti nuotraukas iš „Facebook“ bei kitų socialinių tinklų paskyrų, praktika rodo, kad daugelis to nedaro, teigia „X-Pire“ vadovas Michaelis Backesas. „Pavyzdžiui, dauguma „Facebook“ vartotojų yra pasyvūs vartotojai. Jie sukuria paskyrą, paskelbia įvairios asmeninės informacijos ir beveik niekad po to nebegrįžta arba pamiršta savo slaptažodį, – sakė jis. – Ši paslauga nėra skirta suprantantiems, kaip apsaugoti savo asmeninius duomenis, tačiau ji bus naudinga daugeliui žmonių, norinčių išspręsti šią problemą iš esmės ir daugiau apie ją nebegalvoti.“
Tačiau „X-Pire“ viešai paskelbtų privačių nuotraukų negalės apsaugoti, jeigu jas kas nors iš interneto parsisiųs į savo kompiuterį ir išsaugos, pabrėžė M. Backesas, todėl prieš ką nors skelbiant internete reikia gerai pagalvoti.
Pranešama, kad „X-Pire“ paslauga rinkai bus pateikta per kelias artimiausias dienas. Ji kainuos 2 eurus per mėnesį.