Gruodžio 7 dieną „Microsoft“ pristatė naują naršyklės „Internet Explorer 9“ saugumo funkciją – apsaugą nuo sekimo (angl. tracking protection). Ši nauja naršyklės savybė bei galimybė sudaryti saugumo sąrašus (angl. tracking protection lists) užtikrins didesnį vartotojų saugumą nuo įvairių būdų sekti jų naršymą internete.
„Tracking protection“ funkcija bus prieinama vartotojams „Internet Explorer 9“ išleidimo kandidatės (angl. release candidate) versijoje. Vartotojai taip pat galės sudaryti saugumo sąrašus, kurie leis peržiūrėti ir valdyti tinklalapių atliekamus vartotojų sekimo veiksmus. Šie sąrašai galės patvirtinti, kurie tinklalapiai yra saugus lankytis.
Kuomet vartotojai lankosi tinklalapyje, jo adresas matomas naršyklės adresų juostoje. Visgi daugelyje tinklalapių yra įterptas turinys ir iš kitų tinklalapių – pavyzdžiui, orų prognozės, akcijų kursai, reklamos, vaizdo filmai ir pan. Kuomet šis turinys yra užkraunamas iš trečiųjų šalių tinklalapio, standartinė informacija apie vartotoją –IP adresas, tinklalapio, kuriame lankomasi adresas – yra nusiunčiama tam tinklalapiui. Laikui bėgant, naudojantis „slapukais“ ar panašiomis technologijomis, trečiųjų šalių tinklalapiai gali pradėti rinkti informaciją apie vartotojo naršymo istoriją. „Internet Explorer 9“ nauja saugumo funkcija ir saugumo sąrašai leis vartotojams labiau apsisaugoti nuo sekimo ir patiems valdyti, kokiems trečiųjų šalių tinklalapiams jie norėtų teikti informaciją, o kuriems ne.
Vartotojui aktyvavus saugumo sąrašus, naršyklė blokuos arba suteiks priėjimą trečiųjų šalių kuriamam turiniui, kurio saugumas yra patikrintas. Saugumo sąrašus kurti ir skelbti galės bet kurie interneto naršytojai: fiziniai asmenys, vartotojų grupės, įmonės, reklamos kūrėjai, valstybinės įstaigos ir kt.
Aleksandro Golod, „Windows“ produktų grupės vadovo Baltijos šalims teigimu, nauja saugumo funkcija ir saugumo sąrašai suteiks progą interneto naršytojų bendruomenei dar kartą aptarti saugumo internete klausimą. „Naujoji funkcija garantuos didesnį tinklalapių veikimo skaidrumą ir suteiks galimybę iš karto reaguoti į gautą informaciją, pavyzdžiui, apie galimai žalingą turinį“, – sakė A. Golod.
Pristatydama naują saugumo funkciją „Microsoft“ surengė diskusiją internete apie naršytojų privatumą ir atsakinėjo į klausimus.