„Interneto išradėjas“ Timas Bernersas-Li pareiškė, kad jį labai neramina kai kurių šalių nauji įstatymai, pagal kuriuos vartotojai gali būti atjungti nuo interneto ilgam laikui. Jis paragino ekspertus visomis išgalėmis saugoti internetą nuo valdžios kėsinimosi į jį. Timas Bernersas-Li, kuris laikomas HTTP protokolo, HTML kalbos ir URL identifikatoriaus išradėju bei vadinamas „interneto išradėju“, konferencijoje Londone pasisakė prieš įvairiose šalyse priimamus naujus įstatymus, leidžiančius valdžiai atjungti žmones nuo interneto.
„Paskutiniuoju metu atsidaro daugybė įstatymų, suteikiančių valdžiai ir interneto tiekėjams teisė ir prievolę atjungti žmones nuo interneto“, - teigia Bernersas-Li. Jis išskyrė šiais metais įsigaliojantį analogišką įstatymą Prancūzijoje, pagal kurį, vartotojus, besisiunčiančius piratinius failus, dabar galima atjungti nuo interneto, o taip pat trukdyti nelegalių failų platinimui, ribojant greitį arba blokuojant kai kuriuos resursus.
„Kai prancūzų šeima pagal įstatymą gali likti be interneto tik dėl to, kad vienas iš vaikų atsisiuntė kažką, kas autorinių teisių savininkų manymu yra neteisėta, aš manau, tad tokia bausmė yra netinkama, – pareiškė Bernersas-Li. Nenorėčiau likti be interneto. Jei jį atjungs, tai pažeis mano socialinį gyvenimą, o kai kas be interneto gali prarasti prieigą prie savo medicininių duomenų.“
Timas Bernersas-Li užsiminė ir apie JAV valdžios naują įstatymų projektą, pagal kurį teisėsaugos organai gaus galimybę perimti ir iššifruoti žinutes iš visų interneto servisų, tarp kurių yra „Skype“ ir socialinis tinklas „Facebook“.
Jo teigimu, dabar internetas pasiekė „kritinį savo raidos tašką“. „Interneto išradėjas“ paragino konferencijoje susirinkusius ekspertus visomis išgalėmis saugoti interneto laisves.