Paieškos sistema „Google“ žaloja vartotojų smegenis pateikdama per daug informacijos sprendžiant problemas ar iškilusius klausimus.
Dažniausiai, o kai kada ir visad, kai tik iškyla koks klausimas, ar bėda, kreipiames į „Google“ ir informaciją su patarimais gauname akimirksniu. Atrodo, tai puikus dalykas – greita, nemokama informacija. Tačiau, taip, atrodo, tik iš pirmo žvilgsnio. Kai gauname informaciją vos pateikę užklausą ir žinodami, jog ją bet kada vėl galėsim rasti ten pat, žmonės praranda savo intelektą kaupti ir saugoti informaciją smegenyse. Internetas, turėdamas tiek daug informacijos, atima darbą iš smegenų ir neleidžia joms mąstyti. Užuot galvodamas ir bandydamas prisiminti informaciją, žmogus pasitelkia paieškos sistemą, taip palikdamas smegenis ramybėje ir nenaudodamas savo intelekto.
„Tokios paieškos sistemos, kaip „Google“ turėtų būti sudėtingesnės, kad žmogus pasitelktų ir savo protą ieškodamas informacijos, o ne tik internetą, tačiau viskas padaryta atvirkščiai, kad paieška taptų kuo lengvesnė“, – teigia Nicolas Carr. Šis teiginys pasirodė iškart, kai tik „Google“ kompanija paleido programą „Instant“, leidžiančia vartotojui matyti paieškos rezultatus dar nebaigus rašyti sakinio.
N. Carras taip pat priduria, jog naudodamas palydovinę navigaciją, žmogus lengvai pamirš kelią, kurį jau važiavo, negu būtų važiavęs naudodamąsis žemėlapiu ir „įjungęs“ smegenis.
Įdomu, ar Nicolas Carras yra šiaip nusiteikęs prieš visas technologijas, kurios padeda žmogui ir yra sukurtos jų labui, kad darbingumas taptų našesnis, ar įžvelgią dar vieną grėsmę artėjant robotų pasauliui?