Atlikti tyrimai parodė, jog daugiausiai laiko praleidžiantys prie socialinio tinklapio „Facebook“ ir skelbiantis apie save informaciją yra narcisistinio požiūrio, kitaip sakant save pervertina.
„Facebook“ yra tiesiog uostas tokiems žmonėms, nes jie susiranda virtualiame pasaulyje nemažai „tuščių“ draugų, užuot susipažinę realiam pasaulyje. Internete pateikdami save priešingai nei realybėje, o dažniausiai pateikia per gerai, kompensuoja nepilnavertiškumo kompleksą.
Tyrime dalyvavo Kanados „York University“ studentai nuo 18 iki 25 metų amžiaus. Prieš pradedant tyrimą, visų atrinktųjų klausinėjo klausimų susijusių su jų savarankiškumu ir dėmesio stoka. Atlikta analizė parodė, jog dažniausiai prisijunginėdami prie savo „Facebook“ profilio ir tikrindami, kas ten naujo yra labiau kompleksuoti realiame gyvenime. Psichologai taip pat pastebėjo, kad tie, kurie turi mažiau savigarbos irgi praleidžia daugiau laiko socialiniuose tinklapiuose. Vyrai dažniausia būdavo susirūpinę savo profilio aprašymu, o moterims svarbiau yra kokią nuotrauką įkelti.