Tik 9 proc. Lietuvos gyventojų darbo laiko pašaliniams reikalams nešvaisto ir nė karto per dieną netikrina asmeninio elektroninio pašto bei nesilanko socialiniuose tinkluose. Tai parodė visuomenės nuomonės tyrimas, kurį šią vasarą atliko IT ir duomenų perdavimo paslaugų kompanija „Baltnetos komunikacijos“ kartu su portalu DELFI.
40 proc. respondentų į klausimą, kiek kartų per dieną darbe naršo internete asmeniniais reikalais – tokiais kaip elektroninio pašto tikrinimas, bendravimas socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, facebook.com – atsakė, kad tai daro bene visą darbo dieną. Daugiau nei pusė apklaustųjų, t. y. 51 proc., darbe internetu „piktnaudžiauja“ nuo vieno iki dešimties kartų per dieną.
Apklausos duomenimis, darbo laiką švaistantys asmeniniams reikalams, nesibaimina, kad darbdavys gali sekti jų veiklą internete, skaityti elektroninius laiškus, nes mano, kad jis ir taip turi ką veikti. 31 proc. respondentų baiminasi, kad darbdavys arba juos stebi, arba bent jau labai norėtų tai daryti. Beje, 11 proc. apklaustųjų net nesitiki, kad tai įmanoma.
Taip pat paaiškėjo, kad pusė Lietuvos gyventojų net nesiruošia atitrūkti nuo savo virtualios kasdienybės ir atostogaudami su savimi visuomet ima ir asmeninį kompiuterį. Didžiojoje Britanijoje kompanijos „MyJobGroup.co.uk“ atlikto tyrimo metu išaiškėjo, kad darbuotojų laiko švaistymas socialiniuose portaluose įmonėms ir organizacijoms kainuoja 14 mlrd. svarų sterlingų (58,8 mlrd. litų) per metus.