Kai išgirstame tokius dalykus, kaip SSD kietasis diskas ar „nVidia Tesla“ vaizdo plokštė, mums iškart tai asocijuojasi su itin didele kompiuterio galia. Na o jei tokių dalykų yra bent keli, tai jau padaro milžinišką įspūdį. Na, o šešių – aštuonių branduolių procesorių išnaudos tikrai ne kiekvienas.
Tokijo technologijos universitetas užsimojo sukonstruoti patį galingiausią superkompiuterį pasaulyje. Šis kompiuteris yra pavadintas „TSUBAME 2.0“ vardu. Jo galia sieks net 2,4 petaflopso. Galbūt tai jums nieko nesako, tačiau vėliau įsitikinsite, jog kompiuterio galia yra beprotiškai didelė. Kompiuteris naudos „Linux“ ir „Windows HPC“ operacines sistemas.
Na, o dabar pagalvokite apie 4224 „nVidia Tesla“ vaizdo plokščių, daugiau, nei 3000 SSD kietųjų diskų, kurių bendra talpa 173,9 TB ir dar pridėkime 2816 „Intel Xeon Westmire“ – EP ir „Nehalem“ – EX procesorių (6 – 8 branduoliai). Na, o dabar pabandykite suvokti šio kompiuterio tikrąją galią. Neabejoju, jog tai padaryti yra beprotiškai sunku.
Šis kompiuteris gamintojams kainuos net 35 milijonus JAV dolerių. Palyginti su kitais superkompiuteriais, šis galiūnas užims gana mažai vietos. Jį konstruos NEC ir HP specialistai. „TSUBAME 2.0“ savo dabą pradės 2014 – 2015 metais.
Iki šiol galingiausiu buvo IBM gamybos kompiuteris „Roadrunner“. Jis skirtas pasiekti 1,7 petaflopų spartą, tačiau iki šiol pasiekė 1,026 petaflopsus. Jame yra 6480 AMD „Operation“ dviejų branduolių procesorių.