Visą pasaulį apėmė socialinių tinklų manija. Visi dalinasi tuo, ką jie veikia, kuo gyvena ir kur leidžia laiką. Kviečia vieni kitus draugauti, suburia fanų grupes ar visas bendruomenes. Visa tai yra gražu, bet neseniai tuo pradėjo naudotis ir policija. Amerikoje paskelbta, kad FTB agentai, tirdami bylas, registruojasi „Facebook“ ir „Twitter“ ir dar kituose tinkluose, kad pažintų labiau potencialius įtariamuosius.
Manote, kad žinote, kas pas jus pasibeldė su kvietimu draugauti? Pagalvokite dar kartą - tai gali būti uniformuotas pareigūnas. Tai nebūtinai gali būti pavojinga, ypač jei nepažeidėte jokių įstatymų, bet tai gali būti nekaltas būdas išgauti informacijos apie jūsų draugus ar šeimos narius. Federalai tikrina žmonių parodymus su tais duomenimis, kuriuos randa tinkle - pagal vartotojų prisijungimus, „Twitter“ žinučių laiką ir turinį ir kitus soc. tinklų vartotojų veiksmus.
Ir visa tai nėra pavienis atvejis iš konkrečių pareigūnų paskatų – visas procesas yra koordinuojamas ir prižiūrimas slaptųjų tarnybų, nes juk negalima leisti, kad vienu metu du skirtingi agentai „draugautų“ su tuo pačiu įtariamuoju ir taip sukeltų įtarimą bei trukdytų vienas kito tyrimui.
Kyla klausimas: ar visa tai yra legalu ir nepažeidžia žmogaus teisių į privatumą? Bet, kita vertus, juk pats žmogus įsileidžia kitus žmones į draugus ir paviešina jiems savo informaciją. Tad būkite budresni, ne tik dėl pareigūnų, – informacija apie jus per socialinius tinklus gali patekti į rankas tų žmonių, kurie gali jums pakenkti.