Kaip rodo Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) užsakymu atlikta įmonių apklausa, 2009 metais 23 proc. įmonių patyrė žalą dėl tinklų ir informacijos saugumo incidentų, t. y. 36 proc. mažiau nei 2008 metais. Dažniausiai įmonės įvardina tokią patirtą žalą: buvo sugadinta kompiuterių programinė įranga (67,8 proc.) - 94 proc. daugiau nei 2008, buvo pavogti arba sugadinti konfidencialūs įmonės duomenys (14,4 proc.) - 31 proc. daugiau nei 2008 m., buvo sugadinti įmonės kompiuteriai (13,3 proc.) - 2 proc. daugiau nei 2008 m.
Dažniausiai pasitaikantys tinklų ir informacijos saugumo incidentai, su kuriais susiduria įmonės, ir toliau išlieka nepageidaujami elektroninio pašto laiškai (angl. spam) bei kompiuterių virusai. Su nepageidaujamais laiškais susiduria 69,8 proc. įmonių, o kompiuterių virusus kaip didžiausią grėsmę nurodė 50,9 proc. apklaustų įmonių atstovų. Per metus su kompiuteriniais virusais susiduriančių įmonių skaičius sumažėjo 4 proc., o susiduriančių su spam - 7 proc. Dažniausiai su nepageidaujamais elektroniniais laiškais susiduria privačių įmonių atstovai. 15 proc. tyrimo dalyvių teigė, jog su tinklų ir informacijos saugumo pažeidimais susidurti neteko.
2009 m. 96 proc. verslo subjektų nurodė naudojantys antivirusinę programinę įrangą - tai yra tiek pat, kaip ir 2008 metais. Kita dažnai naudojama apsaugos priemonė -nepageidaujamų elektroninių laiškų (angl. spam) blokavimas - buvo nurodyta 30 proc. apklaustųjų - tai yra 8 proc. daugiau nei 2008. Taip pat kas antra įmonė (49,4 proc.) duomenų apsaugai nuo galimo sugadinimo ar praradimo daro atsargines duomenų kopijas, kas trečia (30,1 proc.) - bendrai vidinio tinklo apsaugai yra įdiegus užkardą (angl. Firewall). 34 proc. įmonių nurodė, kad įmonėje yra nuolat atnaujinamos naudojamos operacinės sistemos, kad būtų ištaisytos saugumo spragos programinėje įrangoje. 16 proc. apklaustų įmonių teigė naudojančios „Antispyware" programinę įrangą.
Apklausoje dalyvavo 400 Lietuvoje veikiančios įmonės/ įstaigos. Apklausą atliko viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai" 2009 m. gruodžio 2-15 dienomis. Tyrimo rezultatų paklaida 5 proc. Tai jau penktasis tinklų ir informacijos saugumo tyrimas, kuriuo siekiama įvertinti tinklų ir informacijos saugumo būklę Lietuvos įmonių sektoriuje.