„Microsoft“ programinės įrangos licencijavimo naujoves apžvelgia Arūnas Žalnierius, IT bendrovės „Blue Bridge“ Infrastruktūros valdymo sprendimų skyriaus vadovas.
Kartu su prasidėjusiais naujais metais pasaulinio giganto „Microsoft“ programinė įranga tapo atviresnė ir lengviau pasiekiama įmonėms ir organizacijoms. Nuo 2010-ųjų sausio 1 dienos kompanija pradėjo siūlyti naujojo tipo „Rental Rights“ licencijas.
Arūnas Žalnierius |
---|
Šio tipo licencijos įteisina kompiuterio su programine įranga nuomą ar perdavimą laikinam naudojimui ir yra skirtos biuro įrangos nuomos bendrovėms, kopijavimo ar spausdinimo paslaugas teikiantiems centrams, kompiuterinio raštingumo mokykloms bei panašią veiklą vykdančioms įmonėms. Šios licencijos nepakeičia įprastų, jos įgyjamos kaip priedas prie jau turimų.
Kuo ši nauja galimybė patraukli? Iki šiol kompanijos, siekdamos komercinės naudos iš programinės įrangos nuomos ar perleidimo tretiesiems asmenims, turėjo papildomai sudaryti specialias sutartis su „Microsoft“. Atsižvelgdamas į augantį kompiuterius nuomojančių kompanijų skaičių ir siekdamas supaprastinti licencijavimo tvarką, „Microsoft“ pristatė „Rental Rights“ licencijas, įteisinančias tokį verslo modelį.
Tad ką pakeis naujasis „Microsoft“ licencijavimas? Tiesiog nuo šiol bendrovės galės paprasčiau įteisinti kompiuterių nuomos ir panašias paslaugas, papildomai įsigydamos „Rental Rights“ licencijas. Šios licencijos perkamos vieną kartą ir yra pririšamos prie konkretaus kompiuterio, kuriame jau turėtų būti įdiegta „Windows“ operacinė sistema ar „Microsoft Office“ darbo priemonių paketas.
Naujųjų specialiųjų licencijų nereikėtų painioti su atvirosios vertės (angl. „Open Value Subscription“) ar korporatyvine (angl. „Enterprise Subscription Agreement“) prenumerata, kai licencijos nuomojamos iš „Microsoft“ neturint teisės jų perleisti tretiems asmenims komerciniais tikslais.