Elektronika.lt
 2025 m. sausio 18 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 18 d. 11:48
Išvardijo, ko šiemet tikėtis elektromobilių vairuotojams: 2025-ieji gali tapti lūžio metais
Sausio 17 d. 20:24
Kas yra dviejų žingsnių autentifikacija ir kaip tai gali apsaugoti nuo sukčių?
Sausio 17 d. 17:25
Kas keisis automobilių rinkoje 2025-aisiais ir ką tai reiškia pirkėjams?
Sausio 17 d. 14:24
„Samsung“ pristatė naujus „Knox Suite“ planus: užtikrins dar didesnį įrenginių saugumą
Sausio 17 d. 11:49
Paprasti triukai, kurie pagreitins jūsų „Android“ telefoną
Sausio 17 d. 08:27
Internete plintant vaizdo klastotėms, profesorius įspėja: taip jas atpažinsite lengviau
Sausio 16 d. 20:13
„Mercedes-Benz“ automobiliuose bus galima žiūrėti „IMAX Enchanced“ sistemos įtraukiančios patirties filmus
Sausio 16 d. 17:38
Kodėl subsidijomis elektromobilių rinkos Lietuvoje užauginti nepavyks?
Sausio 16 d. 14:36
Pristatyti naujieji „Poco X7“ serijos išmanieji telefonai
Sausio 16 d. 11:21
Parduotuvės be pardavėjų nepasiteisino – į mažmeną ateina bendruomenės tendencija
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Kompiuterija Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Nuo neoriginalios programinės įrangos nukenčia tūkstančiai vartotojų

Publikuota: 2009-12-03 16:50
Tematika: Kompiuterija
Inf. šaltinis: Microsoft Lietuva

Informacinių technologijų bendrovė „Microsoft“ praneša, kad per paskutinius dvejus metus visame pasaulyje gauta daugiau nei 150 tūkst. vartotojų nusiskundimų, kuomet įsigyta neoriginali programinė įranga buvo užkrėsta virusais arba kitomis kenkėjiškomis programomis. Prarasta svarbi asmeninė informacija, finansiniai duomenys ar net sugadinta techninė įranga minimi tarp dažniausiai patiriamos žalos pobūdžių. Reaguodama į augantį skundų skaičių „Microsoft“ šiandien daugiau nei 70 pasaulio šalių inicijuoja vartotojų švietimo akciją, kurios metu raginama atkreipti dėmesį į neoriginalios programinės įrangos keliamas grėsmes.

„Vartotojų, nukentėjusių nuo neoriginalioje programinėje įrangoje esančių kenkėjiškų programų, nusiskundimų skaičius per metus išaugo dvigubai. Matydami augantį vartotojų susirūpinimą jaučiame pareigą šviesti juos ir patarti, kaip apsisaugoti nuo šių grėsmių, kaip patikrinti įrangos originalumą ir pranešti apie nelegalų jos platinimą“, - sako Rimvydas Saulis, bendrovės „Microsoft Lietuva“ Smulkaus ir vidutinio verslo bei partnerių grupės vadovas.

Praktika rodo, kad nelegalią programinę įrangą įsigiję ir dėl to žalą patyrę žmonės taip pat kreipiasi ir į teisėsaugos institucijas. Pagal pasaulinę statistiką didžioji dalis teisminių tyrimų buvo pradėta remiantis vartotojų pateiktais pranešimais.

Kenkėjai ir nelegaliai platinama programinė įranga – neatsiejami

Programinės įrangos kūrėjai ir nepriklausomos organizacijos jau keletą metų nuosekliai tiria nelegaliai platinamas programas. Pavyzdžiui, Vokietijos kompanijos „Media Surveillance“ neseniai atlikti tyrimai parodė, kad 32 proc. nelegaliai parsisiunčiamų „Windows“ operacinių sistemų ar jų „nulaužimo įrankių“ (angl. hacks) yra užkrėsti kenksmingomis programomis.

„Microsoft“ ragina vartotojus atkreipti dėmesį į neoriginalios programinės įrangos keliamas grėsmes

Pasaulinė rinkos tyrimų bendrovė IDC atliko 17 šalių rinkų analizę. Rezultatai atskleidė, kad 50 proc. įsigytos neoriginalios „Microsoft“ programinės įrangos turėjo virusus, o kai kurių programų net nebuvo įmanoma įdiegti.

Programinės įrangos gamintojų ir platintojų asociacijos BSA šių metų spalio mėnesio pateikta ataskaita parodė aiškų ryšį tarp neoriginalios programinės įrangos naudojimo lygio ir kenksmingų programų paplitimo. Tyrimų duomenimis, šalyse (pavyzdžiui, Rusijoje ar Turkijoje), kuriose neoriginalios programinės įrangos paplitimas išlieka aukštas (iki 60 proc.), užkrėstų kompiuterių dalis siekia iki 30 proc.

Nuo virusų, slypinčių neoriginalioje programinėje įrangoje, kyla pavojus nukentėti ir verslo bendrovėms. Paskutiniai bendrovės „Harrison Group“ atlikti tyrimai rodo, kad bendrovėms, naudojančioms neoriginalią programinę įrangą, yra 73 proc. didesnė tikimybė prarasti arba sugadinti svarbią informaciją. Taip pat tokios kompanijos rizikuoja patirti kompiuterinės technikos gedimus, kurie tęsis parą ar ilgiau.

Vartotojų akcija vyksta ir Lietuvoje

„Microsoft“ yra gavusi daugiau nei 100 pranešimų iš Lietuvos dėl kenkėjiškų programų, aptiktų neoriginalioje programinėje įrangoje. Dalis šiuos pranešimus atsiuntusių vartotojų pripažino praradę svarbios informacijos dėl šių programų veiklos.

Pasak informacinių technologijų sprendimų bendrovės „Itex“ konsultanto Deivido Bargailos, vartotojai dažnai net nežino, kad įsigijo neoriginalią programinę įrangą. „Viskas išaiškėja, kai bandoma programas įdiegti – jos neveikia, o nesąžiningi pardavėjai, nelegaliai platinantys programas, atsisako suteikti pagalbą arba grąžinti pinigus. Jei vis gi programas pavyko įdiegti, neveikia jų atnaujinimai – tai sukelia grėsmę duomenų saugumui”, - teigia D. Bargaila.

„Microsoft“ vartotojų švietimo ir mokymo iniciatyva, šiandien startuojanti daugiau nei 70 pasaulio šalių, prasideda ir Lietuvoje. Šių metų gruodžio 3-4 dienomis bendrovės „Microsoft Lietuva“ atstovai norintiems įsigyti kompiuterius pasakos apie legalios programinės įrangos privalumus, rodys, kaip patikrinti programinės įrangos originalumą. Akcija vyks prekybos centre „Topo centras“, esančiame prekybos ir pramogų centre „Ozas“.

„Microsoft Lietuva“ atstovai norintiems įsigyti kompiuterius pasakos apie legalios programinės įrangos privalumus

Pasaulinė „Microsoft“ iniciatyva apima įvairius veiksmus – nuo švietimo programų mokyklose iki įvairių tyrimų. Pavyzdžiui, Vokietijoje bus suburtas programinės įrangos pardavėjų „Originalų klubas“, vaikų saugumo internete programa startuoja Graikijoje, o Argentinoje bus atliktas tyrimas, kaip nelegalus programinės įrangos platinimas daro įtaką smulkiam ir vidutiniam verslui. Mūsų šalyje vartotojams socialiniuose tinkluose bus pasakojama apie neoriginalių programų keliamas grėsmes ir galimos žalos pobūdį, rengiamos edukacinės laidos radijuje. Taip pat gruodžio 3 d. Lietuvoje įvyks filmo „Tinklas“ premjera apie pavojus, tykojančius vaikus tiek internete, tiek naudojantis neoriginaliomis kompiuterinių žaidimų programomis. Būdama viena iš šio filmo sukūrimo iniciatorių ir rėmėjų, bendrovė „Microsoft Lietuva“ siekia Lietuvos gyventojams suteikti naudingų žinių apie saugesnį naudojimąsi programine įranga ir kaip išvengti nepageidaujamo turinio sklaidą tarp vaikų.

Norintys patikrinti „Microsoft“ programinės įrangos originalumą arba sužinoti daugiau apie grėsmes, kylančias naudojant neoriginalią programinę įrangą, kviečiami apsilankyti puslapyje www.howtotell.com (būtina pasirinkti lietuvišką versiją). Taip pat šioje svetainėje vartotojai, įsigiję neoriginalią programinę įrangą arba nukentėję nuo joje slypinčių kenkėjiškų programų, gali palikti anoniminius pranešimus.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Iš viso rasta:
3 (1–3)
[1]
 Digix 2009-12-03 21:31 
Taip niekas neneigia kad piratiniame softe buna ko nereikia, bet originalus nenusileidzia piratiniam.

pvz sony originaliuose muizikinuose diskuose buvo idiegtas trojanas. kuri oficialiai sukure sony kompanija. del to kilo didelis skandalas ir teismai.
labai didelis kieki oficialiu o ne piratiniu programu yra butent finansuojamos virusais, kai pagal licensija tu instaliuodamas koki nors niekam tikusi zaidima sutinki isirasyti ju sukurta virusa.

mikrsoftas i windows irgi turi integraves daug visokio brudo kuris vartotojams ne ka naudingesnis nei virusai. ir skirtas apriboti vartotoju teisem. tai bendrai zinoma kaip DRM.
Atsakymai (0)
 Manau,kad... 2009-12-03 17:34 
Na, popaganda - taip, bet piratiniame softe tikrai pasitaiko visokio negero šlamšto - nepanegsi. Žinoma, nereiškia, kad visame.
Atsakymai (0)
 Digix 2009-12-03 17:27 
koks cia propagandinis blefas? Net komunistu propagandoje buvo maziau melo kai gyre savo tarybu sajunga.

virusasi vienodai uzkresti ir legalus ir nelegalus Windows. legalus vartotojai bus net daugiau uzkresti, nes tik totalus kvailys mokes pinigus iz tai ka galima gauti nemokamai o kvailiai daugisu uzsikrecia. Visa ta statistika cia paimta is debesų, neturinti jokio realaus pagrindo. koks cia durnius kreipiasi i vartotoju gynimo tarnyba skusdamas kazkoki mistini pardaveja kuris jam nemokamai windows pardave?

nelegali programine yranga turi pranasuma prie legalia kadangi ten panaikinti vartotojui trukdantys dalykai kaip registracija, aktyvacija ir panasiai. jei tai piratinis zaidimas tai jis veiks be CD skirtingai nuo originalo.
Atsakymai (0)
Iš viso rasta:
3 (1–3)
[1]

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama