Naujoji „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 7“ nusileidžia „netbook“ kompiuteriuose naudojamai „Windows XP“, nes autonominio veikimo laikas naudojant ją yra trumpesnis, teigia „DailyTech.com“.
Pasak leidinio, tai atskleidė keli nepriklausomi testai, kuriuos atliko IT leidiniai „Laptop“, „Liliputing“ ir „jkOnTheRun“.
Bandymų metu „Windows 7“ ir „Windows XP“ OS buvo įdiegtos „Asus“, HP, „Toshiba“ bei kitų gamintojų „netbook“ kompiuteriuose, ir po to „Laptop Battery Test“ programa buvo tikrinamas jų autonominio darbo laikas imituojant nepertraukiamą naudojimąsi bevieliu interneto ryšiu.
Paaiškėjo, kad, pavyzdžiui, „Toshiba mini NB205“ kompiuteris su „Windows XP“ veikė 9 val. 24 min., o su „Windows 7“ baterijos pakako 8 valandoms ir 51 minutei. Skirtumas „Asus“ „Eee PC 1008HA“ ir „HP Mini 311“ atveju buvo dar didesnis – „Asus“ kompiuteris su „Windows XP“ veikė 5 val. 40 min., o su „Windows 7“ – tik 4 val. 43 min. HP „netbook“ kompiuterio rezultatas buvo atitinkamai 5 val. 43 min ir 4 val. 52 min.
Testuotojai priėjo išvadą, kad „Windows 7“ autonominį „netbook“ kompiuterių darbo laiką sutrumpina vidutiniškai 47 minutėmis lyginant su „Windows XP“. Manoma, kad ilgainiui optimizavus techninės įrangos tvarkykles „Windows 7“ galbūt pasieks geresnių rezultatų.