Kompiuterinio saugumo ekspertai pranešė apie tai, kad galingos hakerių atakos metu nukentėjo dešimtys tūkstančių tinklapių.
„Websense“ duomenimis, kibernetiniai nusikaltėliai su specializuotais įrankiais patalpino kenkėjišką „JavaScript“ kodą maždaug 40 tūkstančių tinklapių, priklausančių įvairioms kompanijoms, organizacijos ir kai kurioms vyriausybinėms struktūroms. Apsilankęs „nulaužtuose“ tinklapiuose vartotojas automatiškai nukreipiamas į hakerių serverį, esantį Ukrainos teritorijoje.
Toliau serveris analizuoja potencialių aukų „Internet Explorer“ arba „Firefox“ naršykles. Aptikus „skylę“ į kompiuterį įdiegiama kenkėjiška programinė įranga. Jei pažeidžiamumų aptikti nepavyksta, aukai siūloma atsisiųsti „antivirusinę“ programą (t. y. trojanų porciją), esą užfiksuotų kompiuteryje kenkėjiškų objektų šalinimui.
Kol kas nėra aišku kokį vaidmenį atlieka apkrėsti kompiuteriai. Tikėtina, kad juos bus bandoma sujungti į vieną bot‘ą spam‘o siuntimui arba DDoS atakoms. Be to, nusikaltėliai gali rinkti konfidencialią informaciją apie savo aukas.