Panašu, kad visuotinis ekonomikos atokvėpis nepaliks ramybėje ir praeitais metais žaibiškai populiarėjusių mažųjų nešiojamų kompiuterių - „netbookų“. Tinklalapis „DigiTimes“ praneša, kad trys gamintojai - „Acer“, „Asus“ ir MSI - susidūrė su mažesnės nei planuota „netbookų“ paklausos problema.
„Acer“ planavo per pirmą šių metų ketvirtį parduoti apie 2 milijonus „netbookų“, tačiau realūs skaičiai nuo to gerokai atsilieka. Tuo tarpu „Asus“ planavo per tą patį laiką parduoti 1 mln. „Eee“ „netbookų“, o pardavimai vos siekia 900 tūkstančių. MSI per pirmą ketvirtį apskritai pardavė vos 200 tūkstančių savo „Wind“ serijos kompiuteriukų.
Specialistai teigia, kad tokius rezultatus gali lemti kelios priežastys. Viena vertus, pirmasis metų ketvirtis IT rinkoje niekada nebūna labai įspūdingas. Be to, tikėtina, jog „netbookų“ gamintojai įstrigo - brandžiose rinkose jie nepasiūlo nieko naujo, tuo tarpu į naujas eina lėtai. Žinoma, gal būt kalta ir ekonominė situacija - krentant bendriems kompiuterių pardavimams tas pats vyksta su „netbookais“.
Daug kas netruko prisiminti kai kurių rinkos dalyvių prognozes, jog auksinė ateitis „netbookų“ ir nelaukia - ne va tai tik laikina pakopa žengiant dar mažesnių ir mobilesnių įrenginių link.
Beje, visai neseniai „Asus“ atstovas oficialiai komentavo, jog Europoje ir Š. Amerikoje pirkėjai mieliau renkasi „netbookus“ su didesniais 10 colių ekranais ir sutinka už juos mokėti daugiau. Gal galų gale vėl grįžime prie standartinių nešiojamųjų?