Buvo išaiškintas kompiuterinis kirminas, galintis užkrėsti 55 namų komutatorius (reuterius) ir DSL/kabelinius modemus, tarp jų ir tokius paplitusius kaip „Linksys“ ir „Netgear“.
Manoma, kad šis kompiuterinis virusas, žinomas kaip „psyb0t“ arba „Bluepill“, atsirado Australijoje. Tai pirmasis kirminas, galintis užkrėsti gyventojų komutatorius bei modemus.
„Psyb0t“, norėdamas patekti į namų tinklą, bando įvairias kombinacijas, naudodamas 6000 dažniausių vartotojų vardų bei 13 000 populiariausių slaptažodžių. Namų komutatoriai yra idealus taikinys užkrėtimui, nes dauguma jų neriboja vartotojo vardo bei slaptažodžio spėjimo kartų. Skirtingai nei kompiuteriai, komutatoriai bei modemai dirba 24 valandas per parą ir tai sudaro sąlygas „psyb0t“ neribotą laiką bandyti patekti į tinklą.
Taip pat pranešama, kad „psyb0t“ yra labai sunkiai aptinkamas ir dauguma namų vartotojų net neįtars, kad jie yra užkrėsti. Kaip ir kiti kirminai, „psyb0t“ yra skirtas apkrėsti sistemas ir įvykdyti savo kūrėjų komandas sukurdamas taip vadinamąjį „botnet“. Kol kas nėra daug priežasčių skelbti pavojų. „APC Magazine“ praneša, jog „botnet“ pajėgumai nėra dideli. „Psyb0t“, pasiekęs savo viršūnę, kontroliavo nuo 80 000 iki 100 000 sistemų.
Realaus laiko seklys „DroneBL blog“, ieškantis „botnet“, teigia, jog „psyb0t“ grėsmė yra perdėta ir tai nereiškia, jog visi komutatoriai yra pažeidžiami. Tačiau „psyb0t“ pasirodymas kelia susirūpinimą, nes yra sunku jį aptikti ir jis gali būti naudojamas asmeninės informacijos vagystėms.
Nors „psyb0t“ grėsmė gali būti nedidelė, yra svarbu imtis atsargumo priemonių. Geriausias būdas apsisaugoti – nenaudoti įrenginyje numatyto slaptažodžio ir vartotojo vardo. Informaciją, kaip pasikeisti vartotojo vardą ir slaptažodį, galite rasti su įrenginiu gautoje instrukcijoje bei gamintojo tinklapyje. Jeigu įtariate, kad jau esate užkrėstas, kirminą galite sunaikinti atstatydamas gamyklinius nustatymus.