Lietuvišką vartotojo sąsają verslo programinei įrangai SAP ERP parengusi bendrovė „Tilde IT“ pastebi, kad šalies verslui žinių apie sulietuvintą programinę įrangą pakanka, tačiau nacionalinės savivokos tikrai dar trūksta. „Tilde IT“ spėja, kad sulietuvinta yra ne daugiau 30 proc. šalyje naudojamos programinės įrangos.
„Būtent šalies verslui ir yra reikalinga lietuviškos bei sulietuvintos programos, - teigia „Tilde IT“ Lokalizacijos ir vertimų skyriaus vadovė Renata Špukienė. - Tai skatintų tikrai didesnį pasitikėjimą savo gimtąja šalimi. Šalies įmonėms aktualiau būtų lietuviškai kalbantis pilietis, o ir pats programinės įrangos naudotojas jaustųsi daug jaukiau ir labiau pasitikėtu verslu, kuris kreipiasi į jį gimtąja kalba.“
Pasak skyriaus vadovės, programinės įrangos sulietuvinimas nėra tik jos kūrėjo prestižo reikalas. „Pirmiausia tai - patogumas naudotojui (šiuo atveju nekalbame apie profesionalius tam tikros įrangos naudotojus), - sako R.Špukienė. - Neretai didelės apimties programinė įranga pati savaime yra sudėtinga naudoti, o jeigu vartotojas nėra puikus užsienio kalbų žinovas, tuomet kyla nepatogumų, nesusipratimų ir, žinoma, nepasitenkinimas. Nelokalizuota programinė įranga tampa nefunkcionali, nes būtent kalbos barjeras užkerta kelią galimybei atrasti kuo daugiau papildomų funkcijų.“
Sulietuvinta programinė įranga plečia lietuvių kalbos funkcines galimybes ir terminologinę aprėptį, lavina vartotojus ir ugdo lietuvišką savimonę, o tai, „Tilde IT“ teigimu, yra itin svarbu.
Sudėtingiausias sulietuvinimo projektas
R.Špukienė sako, kad SAP ERP modulio vartotojo sąsajos sulietuvinimas buvo išties sudėtingiausias įmonės projektas ir dėl jo apimties, ir dėl vertimo programos, ir dėl projekte naudojamos terminijos. „Kėlėme sau tikslą sukurti kuo labiau suprantamus ir atitinkančius turinį lietuviškus terminus, stengdamiesi išvengti „anglicizmų“ bei profesinio žargono“.
SAP ERP ir jo pagrindu sukurtas „SAP Business All-in-One Baseline“ sprendimas sulietuvinti dėl paprastos priežasties - kad smulkaus ir vidutinio verslo įmonės, kurioms ir skirta ši programa, galėtų kuo geriau suvokti ir patogiau valdyti savo verslo procesus, - sako Viktoras Dzindzeleta, SAP pardavimų plėtros skyriaus vadovas. – Pastebime, kad populiariausių pasaulio verslo kalbų barjerai Lietuvoje yra menki, tačiau lietuviška verslo programinės įrangos versija be visų kitų privalumų reiškia įmonei ir aukštesnę nacionalinę savimonę. Išmaniai įmonei ir šitai gali tapti konkurenciniu pranašumu šalies rinkoje“.
„SAP Business All-in-One“ bazinio sprendimo pristatymas vyks kovo 26 d. viešbutyje „Reval Hotel Lietuva“, Lietuvos verslo atstovai maloniai kviečiami apsilankyti. Iš anksto registruotis galima adresu www.sap.com/lithuania/launch.