„Google“ vartotojai gali klaidžioti po nežinomus kanjonus, matyti vaizdą per robotų „akis“ ir keisti raudonosios planetos topografinių atvaizdų spalvą nuo įprastos iki „naktinio matymo“ bei visų vaivorykštės atspalvių, rašo „National Geographic News“.
Virtualus Marsas sukurtas remiantis iš daugelio aplink šią planetą skriejusių ir joje tiek seniau, tiek dabar pabuvojusių erdvėlaivių padarytų nuotraukų. Pasak projekto autoriaus Noelio Gorelicko, dauguma „Google Marso“ trimatės erdvės vaizdų jau buvo anksčiau publikuoti ir juos lengvai galima susirasti internete
Naujoji „Google“ programa vertinga tuo, kad „surenka visus duomenis į vieną vietą, į lengvai naudojamą paketą“, - teigė projekto vadovas N. Gorelickas.
„Mes leidome pinigų, kad išsiųstume erdvėlaivius ištirti Marsą, bet visos informacijos sukaupimui NASA neturi pinigų“,- teigia Marsą tiriantis, tačiau prie šio projekto kūrimo neprisidėjęs mokslininkas Ashwinas Vasavada iš NASA reaktyvinio judėjimo laboratorijos.
19 metų NASA dirbęs, šios organizacijos veteranas N. Gorelickas kadaise save prisistatydavo kaip „kompiuterių vyrukas“, atsakingas už NASA Marso Odisėjos zondo „Temidės“ (THEMIS) prietaiso veiklą. 2006 m. perėjęs į „Google“, N. Gorelickas, panaudodamas NASA nuotraukas, sukūrė dviejų dimensijų į „Google“ žemėlapių programą panašią „Google Mars“ programą. Vėliau jis surinko duomenis iš NASA, Europos kosmoso agentūros, JAV Geologijos tarnybos ir kitų organizacijų ir sukurtų trimatį vaizdą.
„Google“ Marso trimatis pagrindas yra sukurtas, naudojant informaciją, gautą iš keturių ar penkių skirtingų prietaisų, įskaitant „Viking“ zondų, Marso topografo ir Hubble kosmoso teleskopo.
Kai N. Gorelicko komanda surinko pakankamai atvaizdų, kad galėtų sudaryti visos planetos žemėlapį, pasak projekto autoriaus, „mes viską apdorojome, kad jis taptų tuo, kas mums patiktų“.