Sausio 11 d. Vokietijos pilietis užregistravo trimilijonąjį domeno „.eu“ vardą. Tai patvirtina, kad prieš dvejus su puse metų įdiegtas aukščiausiojo lygmens interneto domenas „.eu“ veikia sėkmingai. Europos valstybėse tai ketvirtas populiariausias interneto domenas, o pasaulyje – devintas. Domenu „.eu“ internete skatinama europietiška tapatybė – taip piliečiams ir verslo įmonėms sudaromos geresnės sąlygos išnaudoti visus bendrosios rinkos privalumus. Savo tapatybei internete pabrėžti domeną „.eu“ pasirinko įvairios tarptautinės bendrovės, mažosios ir vidutinės įmonės, NVO, ekspertų grupės, taip pat pavieniai europiečiai.
„Jau užregistruota trys milijonai domeno „.eu“ vardų – vadinasi, Europos interneto vartotojai šį domeną laiko patikimu, – kalbėjo už informacinę visuomenę ir žiniasklaidą atsakinga ES Komisijos narė Viviane Reding. – Šis laimėjimas, likus vos keliems mėnesiams iki trečiųjų jo metinių, įrodo, kad domenas „.eu“ neabejotinai pelnė visuomenės palankumą – vis daugiau interneto vartotojų naudojasi galimybe išreikšti savo europietiškumą internete. Ypač džiaugiuosi, kad vis daugiau mažųjų ir vidutinių įmonių renkasi domeno „.eu“ vardą kaip neatsiejamą bendrovės tapatybės dalį, ir tikiuosi, kad ateityje domenu „.eu“ pasinaudos dar daugiau įmonių.“
Užregistravus trimilijonąjį domeno vardą, domenas „.eu“ neabejotinai įsitvirtino tarp dešimties didžiausių pasaulio aukščiausiojo lygmens domenų, tokių kaip „.com“, „.net“ ir „.org“. Nuo 2006 m., kai šis domenas pradėtas naudoti, registruojamų domeno „.eu“ vardų tolydžio gausėjo. Be to, domeno „.eu“ vardai vertinami palankiai – domeno „.eu“ registrui „EURid“ neseniai atliktos apklausos duomenimis, vartotojai ne tik suvokia „.eu“ kaip tikros Europos internetinės tapatybės išraišką, bet ir mano, kad interneto svetainės su domeno „.eu“ vardu yra naujoviškos bei šiuolaikiškos.
Didžioji dalis domeno „.eu“ vardų užregistruota daugiausia gyventojų turinčiose ES šalyse, kuriose interneto skverbtis didžiausia. Ir toliau pirmauja Vokietija, kurioje užregistruota 30 % domeno vardų, ne itin atsilieka Nyderlandai (14 %), Jungtinė Karalystė (12 %), Prancūzija (8 %) ir Lenkija (6 %).