Kompiuterio valdymas telefonu nėra naujovė, internete galima rasti ne vieną programą, padedančią valdyti asmeninius kompiuterius. Iki šiol dauguma tų programų nebuvo labai praktiškos, kadangi jų pagalba kompiuterį buvo galima valdyti tik iš dalies – pasirinkti komandų sąraše esančias operacijas. Tokios programos veikia su telefonais be prisilietimams jautrių ekranų.
Tačiau pastaruoju metu išpopuliarėję mobilieji telefonai su liečiamais ekranais gali kur kas daugiau. Vienas iš pavyzdžiu, programuotojo Joshua Sera sukurta programa, leidžianti valdyti „Apple“ asmeninį kompiuterį su „Android“ telefonu. Ši programa nėra naujiena, kažkas panašaus parėjusiais metais vasarį jau buvo sukurta „iPhone“ telefonams, tačiau toji programa nebuvo legali. Tuo tarpu naująją „RemoteDroid“ programą legaliai ir nemokamai gali naudoti kiekvienas „Android“ telefonų turėtojas.
Programa iš esmė leidžia naudoti „Android“ telefoną kaip klaviatūrą ir kompiuterinį valdymo padą. Didelis liečiamas telefono ekranas primena nešiojamuose kompiuteriuose naudojamą valdymo padą, ekrane atvaizduojami ir abu pelės klavišai. Taip pat pelę galima judinti su telefone įdiegtu rateliu.
Kita naudinga funkcija – galimybė į kompiuterį įvesti tekstą, naudojant telefono QWERTY klaviatūrą. Įvestą tekstą galima bevargo pažymėti, iškirpti ir kopijuoti.
Šaunu ir tai, jog programa leidžia valdyti kompiuterius su „Mac“, „Windows“ arba „Linux“ operacinėmis sistemomis. Kompiuteris ir telefonas sujungiamas interneto pagalba. Užtenka nurodyti kompiuterio IP adresą, jį nurodo kompiuteryje įdiegta programa. Jei namuose yra bevielis „Wi-Fi“ ryšis, tokiu būdu naudoti šią programą labai paprasta.
Nors „Android“ telefonai dar nepasirodė Lietuvoje, kiekvienas gali apsilankyti www.remotedroid.net internetiniame puslapyje ir rasti išsamesnę informaciją apie programą arba ją atsiųsti.