Didžiosios Britanijos ekonomikos aktualijų leidinio „The Economist“ tyrimų ir konsultacijų padalinys „Economist Intelligence Unit“ paskelbė informacinių technologijų bendrovės „Intel“ užsakymu atliktą tyrimą. Jame apžvelgiamos priemonės, kurios galėtų būti efektyvios, siekiant 2006 metais Europos Sąjungos numatyto tikslo skatinti technologinį raštingumą regione.
Europos Sąjunga numatė tikslą iki 2010 metų per pusę sumažinti kompiuterinio raštingumo atskirtį. Tyrime „Europiečių kompiuterinio raštingumo atskirties mažinimas“ išdėstyti geriausi planavimo, įgyvendinimo ir viešinimo metodų bei patarimų, kaip skatinti kompiuterinį raštingumą, pavyzdžiai.
Kai kurių Europos Sąjungos valstybių vyriausybės ne tik palaiko atskirties informacinių technologijų srityje mažinimo idėją, bet jau yra nemažai nuveikusios, kad pasiektų 2010 metams numatyto tikslo. Ataskaitoje pateikiami įvairių šalių rezultatai, o išanalizavus jų patirtį, pateiktos šios rekomendacijos:
- Pažinkite savo tikslinę auditoriją: technologijos bus efektyviai naudojamos, jeigu bus pritaikytos tikslinei auditorijai ir atitiks jos poreikius;
- Vystykite infrastruktūrą: būtina išvystyti tinkamą infrastruktūrą informacinių technologijų programoms;
- Didinkite žinomumą: norint įveikti auditorijos pasipriešinimą, svarbu, kad ji suvoktų technologijų naudą;
- Dirbkite su vietinėmis grupėmis: siekiant geriau suprasti gyventojų poreikius ir specialiai jiems paruošti tinkamą sprendimą, tikslinga tapti vietinių grupių partneriu;
- Apmokykite: svarbu ne tik žmones aprūpinti technologijomis, bet ir apmokyti;
- Galvokite apie ateitį: svarbu žengti pirmyn su technologijų tendencijomis ir įvertinti pokyčių poveikį vykdomiems projektams.
„Tikime, kad prieiga prie technologijų turėtų būti teise, o ne privilegija. Suvieniję pastangas galime pasiekti geriausių rezultatų mažinant kompiuterinio raštingumo atskirtį. Nėra šalies, kompanijos ar organizacijos, kuri galėtų padaryti tai viena. Mes žinome, kad informacinės ir komunikacinės technologijos yra labai svarbios ir pasidalinimas metodais ir geriausia patirtimi yra itin svarbus“, - teigė „Intel“ viceprezidentas EMEA regionui (Europa, Vidurio Rytai, Afrika) Gordonas Greilišas (Gordon Graylish).