Tradiciškai šiose nelegaliose lenktynėse žaidimai negalėjo konkuruoti su labiausiai nelegaliai įsigytais filmais ar TV laidomis, tačiau „Spore“ šiais metai buvo arti to.
Pasak „TorrentFreak“ šaltinių, praėjus vos 10 dienų po žaidimo pasirodymo jau apie pusė milijono žmonių buvo nelegaliai įsigiję šį žaidimą. Praėjus mėnesiui, dar apie vienas milijonas žaidėjų parsisiuntė nelegalias šio žaidimo kopijas „BitTorrent“ tinklu. Pasak jau minėtų šaltinių, nuo rugsėjo pradžios buvo parsiųsta net 1,7 milijono nelegalių šio žaidimo kopijų, o tai viršijo visus ankstesnius rekordus. Galbūt „Grand Theft Auto IV“ pakartos šį pasiekimą?
Tiesa, EA negalėjo patikėti tokiais rezultatais. Jie tiesiog nesuvokė, kaip su tokia „gera“ apsauga kaip DRM žaidimas tiek kartų galėjo būti atsisiųstas nelegaliai ir žaidžiamas, kompanija suabejoja pateiktais rezultatais. EA net pareiškė, kad kiekviena „BitTorrent“ tinklu parsiųsta versija nėra visiškai pilna, keletas leistų versijų tiesiog neveikia, kitos yra su klaidomis ar jose yra virusas. Na taip, tenka sutikti – yra tokių torrent svetainių, kurios nėra tinkamai sutvarkomos, blogų siuntinių pasitaiko. Visgi, tai galbūt sudaro vos 1-2 procentus visų torentų, o jie, pasak „TorrentFreak“, ir taip nepateko į jų pateiktus rezultatus.
Apačioje matote dešimt tų, kuriems labiausiai „pasisekė“ 2008 metais. Antroje vietoje, beje, yra „The Sims 2“, tai to pačio kūrėjo, kaip ir „Spore“, „Wilo Wraito“ (Will Wright) darbas. Tik trys pirmieji žaidimai sugebėjo peržengi milijono kopijų barjerą, o trečioje vietoje liko „Assasins Creed“:
- Spore – 1,7 milijono;
- The Sims 2 – 1,15 milijono;
- Assassins Creed – 1,07 milijono;
- Crysis – 0,94 milijono;
- Command & Conquer 3 – 0,86 milijono;
- Call of Duty 4 – 0,83 milijono;
- Grand Theft Auto: San Andreas – 0,74 milijono;
- Fallout 3 – 0,65 milijono;
- Far Cry 2 – 0,59 milijono;
- Pro Evolution Soccer 2009 – 0,47 milijono.