Konferencija „Informacinė visuomenė 2008: e.Verslo, inovacijų ir eksporto skatinimas“ vykdoma kartu su 15-ta specializuota IRT sektoriaus paroda „Infobalt 2008: informacinės ir ryšių technologijos – tai investicija!“ viešbutyje „Reval Hotel Vilnius“ lapkričio 17-18 dienomis. Konferencijoje dalyvaujančios įmonės turi papildomas galimybes pristatyti plačiau ir išsamiau savo paslaugas bei produktus parodos „INFOBALT 2008“ lankytojams.
Šiemet parodoje dalyvauja 50 IT įmonių iš Lietuvos, Švedijos, Indijos, Lenkijos bei kitų pasaulio valstybių. Konferencijos renginiai sutraukia daugiau nei 800 IT profesionalų.
Asociacijos „INFOBALT“ prezidentas Evaldas Kulbokas, teigia, kad visuomenei jau nebereikia rodyti kompiuterių ir kitų IT sprendimų - visa tai jau pakankamai paplitę ir prieinama kiekvienam. „Todėl pastarųjų konferencijų tikslas yra daugiau ieškoti sprendimų, kaip geriau, efektyviau bei pigiau diegti IT sprendimus bei mokyti žmones jais naudotis“, - pabrėžė E. Kulbokas.
„INFOBALT“ prezidentas parodos atidarymo metu vykusioje spaudos konferencijoje atkreipė dėmesį į tai, kad nors IT projektai Lietuvoje įsivažiuoja, gyventojams vis dar trūksta sąlygų mokytis naudotis naujovėmis. Jų nesukūrus esą dalis IT skiriamų pinigų paleidžiama vėjais.
„Lietuvos IRT įmonės vis labiau orientuojasi į savo gaminių ir paslaugų eksportą. Paskutinių metų tendencijos rodo, kad tai daroma sėkmingai, o kokybiški lietuviški IT produktai randa nišą pasaulinėje rinkoje“, - teigė „INFOBALT“ vykdomasis direktorius Edmundas Žvirblis. Renginyje dalyvavę verslo atstovai pažymi, jog nors Lietuvos bendrovių kuriami produktai techniškai dažnai niekuo nenusileidžia pasaulinių lyderių siūlomiems sprendimams, dažnai pritrūksta savireklamos ir įgūdžių, kaip save pateikti užsienio klientams.
Apie tai šiandien vykusiame seminare „Kas lemia IT produkto pripažinimą pasaulinėje rinkoje“ kalbėjo ir UAB „Baltijos programinė įranga“ IT specialistai jau 10 metų kuriantys programinės įrangos, techninės įrangos sistemų, verslo analizės profesionalams skirtą modeliavimo įrankį „MagicDraw UML“. „Būtina galvoti vienu žingsniu į priekį, o programinės įangos architektūros sprendimai turi atitikti ne šiandienos, o rytojaus verslo poreikius. Greitiems ir pigiems pakeitimams sakome „Ne“, mąstyti reikia atvirai ir strategiškai“, - sakė „MagicDraw“ produktų linijos vadovas Mindaugas Ringys.
E.sveikatai skirtoje konferencijoje buvo analizuojami sėkmingai Lietuvos gydymo įstaigose diegiamų duomenų bazių ir el. vaistų paskyrimų projektai, palengvinsiantys gydytojų ir pacientų bendravimą. UAB „BMG Consulting“ pristatė bekontaktę lustinę turisto kortelę. Į ją įrašomi bilietai į koncertus, teatrus bei muziejus, rezervacijos į renginius, transporto bilietai . Visi renginiai gali būti apmokami iš anksto internetu, o naudojantis kortele nereikalingi gryni pinigai ir atskiri bilietai.
Šiandien vykstančius seminarus apie mobiliąją reklamą, tinklo ir taikomųjų programų apsaugą, eksporto skatinimo sprendimus, ryt papildys pranešimai apie plačiajuosčio interneto galimybes, duomenų centrų naujoves, e.valdžios ir e.miesto sprendimus ir kitas aktualiausias IRT rinkos naujienas.
Asociacija „INFOBALT“ dvi dienas truksiančiame renginyje kviečia nemokamai dalyvauti IT profesionalus ir visus besidominčius naujausiomis technologijomis.