Japonijos bendrovė „Lineo“, kurianti integruotus „Linux“ sprendimus, parengė sparčios „Linux“ operacinės sistemos branduolio įkrovos technologiją, suteikiančią galimybę paleisti šią OS integruotose kompiuterinėse sistemose ir negalinguose kompiuteriuose vos per 2,97 sekundės.
Pasak japonų specialistų, jų išradimas primena šiuolaikinėse operacinėse sistemose naudojamo „miego režimo“, kai į kietąjį diską ar kitą kaupiklį įrašomi kai kurie jau įkrauti duomenys, darbinėje atmintyje esanti ir kitokia informacija, mechanizmą.
„Lineo“ sukurtoje „Warp2“ sistemoje naudojamas specialaus kroviklis, „Linux“ branduolys ir naujoji greitosios paleisties technologija. Sparčiosios įkrovos sistema, pasitelkusi sistemines tvarkykles, darbinės atminties turinio „momentinę nuotrauką“ įrašo į įrenginio „Flash“ atminties kaupiklį.
„Warp2“ sistema gali perkelti į pastoviąją atmintį visus įkrovos elementus ir padaryti iškart kelias „nuotraukas“, o tai leidžia įjungti sistemą greituoju režimu arba rinktis įprastinį. Pasak „Lineo“ atstovų, „Warp2“ reikalauja mažesnio nuolatinės atminties kiekio darbinės atminties duomenims saugoti, nes naudojamas naujas informacijos glaudinimo būdas. Pavyzdžiui, jei darbinėje atmintyje laikoma 32 MB duomenų, tai perkėlus juos į „Flash“ kaupiklį pakanka mažiau nei 19 MB vietos.
„Lineo“ „Warp2“ galimybes pademonstravo kompiuteriniame įrenginyje su „Atmark Armadillo-500“ plokšte, kurioje naudojamas 400 MHz dažnio „AMR11“ procesorius. Įprastu režimu „Linux“ įkrova trukdavo 31,11 sekundžių, o su aktyvuota „Warp2“ sistema – 3,4 sekundės. 19 MB duomenų kiekio iš darbinės atminties „permetimas“ į kaupiklį pirminės įkrovos metu trukdavo 2,97 sekundės. Čia galima pamatyti greitojo „Linux“ starto demonstracijos vaizdo įrašą.