Tai „juodoji“ skaitmeninio amžiaus skylė – tris minutes, kurias jūsų kompiuteris užgaišta kol įsijungia, jums nieko kito nelieka kaip tik laukti, laukti ir dar truputi laukti, kol galėsite pradėti dirbti.
Kai kurie žmonės spokso į kompiuterio ekraną ir nerimauja. Kiti vaikštinėja arba mėgaujasi kavos puodeliu. „Dažniausiai aš einu valytis dantų,“ – teigė 40 metų Monica Loos, kuri San Franciske esančiuose savo namuose internetu prekiauja raštinės reikmenimis.
Dabar kompiuterių industrijos atstovai teigia norintys sugrąžinti vartotojams šias brangias, laukimui sugaištas sekundes, teigiama „The New York Times“. Pagrindiniai pasaulio asmeninių kompiuterių gamintojai, siekdami pasinaudoti naujomis prekybos galimybėmis, netrukus planuoja pradėti pardavinėti naujos kartos greitai įjungiamus kompiuterius.
„Absurdiška prašyti žmonių palaukti kelias minutes,“- teigia kompiuteriams greito įsijungimo programinę įrangą gaminančios „Device VM“ prekybos vadovas Sergejus Krupeninas. „Žmonės nori, kad [kompiuteris] įsijungtų akimirksniu“.
„Hewlett-Packard“, „Dell“ ir „Lenovo“ pradėjo pardavinėti kompiuterius, kurie per 30 sekundžių suteikia vartotojams prieigą prie pagrindinių funkcijų, tokių kaip elektroninis paštas ir interneto naršyklė. Taivano kompanija „Asus“ pradėjo diegti spartesnio kompiuterio įsijungimo programinę įrangą į visus savo gaminamus produktus.
Net „Microsoft“, kurios išsipūtusi „Windows“ programinė įranga dažnai yra kritikuojama dėl ilgai trunkančio įsijungimo, pažadėjo paspartinti kitos „Windows“ versijos operacinės sistemos veikimą. „Microsoft“ tinklalapyje rašoma, kad „labai gera sistema yra ta, kuri įsijungia per 15 sekundžių“, o šiandien tik 35 proc. kompiuterių, kuriuose yra naujoji „Windows“ versija „Vista“, įsijungia per 30 sekundžių ar mažiau. „Apple“ „Macintosh“ įsijungia greičiau nei analogišką „Windows“ programą turintys kompiuteriai, bet vis tiek daugumai vartotojų atrodo, kad per daug lėtai.
Nusivylimas dėl kompiuterio įsijungimo, kuris gali užtrukti keletą minučių, nėra kažkas naujo. Bet vartotojų nepasitenkinimas yra didesnis, nei tuomet, kai dar nebuvo interneto. Anuomet žmonės neskubėjo įsijungti savo atsiskyrėliškų, prie pasaulinio tinklo neprijungtų kompiuterių. Dabar kompiuterio vartotojai siekia kuo greičiau prisijungti prie interneto. Kompiuterių pramonės atstovai teigia, kad greitą programų įsijungimą užtikrinančios sistemos pataikauja informacijos ištroškusiai visuomenei, kurią neramina laukimui sugaištas laikas.