Kinijoje tūkstančių kompiuterių ekranai užtemsta. Priežastis – programinės įrangos modulis, sukurtas JAV įmonėje, teigiama newscientist.com. Programinės įrangos gigantai „Microsoft“ šalyje, kur 82 proc. visos programinės įrangos yra įsigyta piratiniu būdu (nors kai kurie vartotojai to net nesuvokia), inaktyvuoja nelegalias savo „Windows“ operacinės sistemos kopijas.
„Windows Genuine Advantage“ modulio įdiegimas Kinijoje sukėlė visos šalies kompiuterių vartotojų įniršį. Jei šio modulio atliekamas programinės įrangos legalumo patikrinimas baigiasi nesėkmingai, ši programa kartą per 60 minučių darbastalį pakeičia juodu ekranu ir nuolat rodo įspėjimo pranešimus.
Kai kurie vartotojai bijo, kad tai gali kelti grėsmė jų duomenims, nes šis modulis gali atjungti kai kurias „Windows“ galimybes. „Windows Genuine Advantage“ paketas kitose pasaulio valstybėse naudojamas jau keletą metų, bet tik šį mėnesį jis buvo pritaikytas ir kiniškoms sistemos versijoms.
Teisininkas iš Pekino Dong Zhengwei dienraščiui „China Daily“ tvirtina, kad „Microsoft“ veiksmai pagal Kinijoje galiojančius įstatymus galbūt yra netgi neteisėti. Jis programinės įrangos gigantus vadina „didžiausiais Kinijos programišiais, įsilaužiančiais į vartotojų kompiuterius be jų pačių sutikimo ar kokio nors teisinio pagrindo“.
D.Zhengwei yra vienas iš daugelio žmonių, tvirtinančių, kad šis „Microsoft“ žingsnis kenkia vartotojams, kurie negali žinoti, ar jų įsigyta programinė įranga yra legali. Kiti teigia, kad problemos priežastis yra aukštos „Microsoft“ įrangos kainos.
Tačiau patys korporacijos atstovai gina modulio pritaikymą Kinijos rinkai tvirtindami, kad jos tikslas yra „padėti mūsų klientams nustatyti ar jų kompiuteriuose įdiegta nesuklastota programinė įranga“.