Interneto sukčiai naudojasi pasauline finansų krize ir iš bankų klientų bando apgaulės būdu išvilioti konfidencialią informaciją, rašo BBC. Vyriausybės organizacijų ir saugumo ekspertų pranešimus cituojantis portalas praneša, kad duomenų vagysčių atakų (angl. „phishing“) skaičius per šiuos metus kone patrigubėjo.
Praėjusią savaitę JAV Federalinė prekybos komisija išplatino įspėjimą, kad duomenų vagystėmis užsiimančios gaujos naudojasi neramumais finansų sektoriuje ir bando gauti svarbios informacijos iš žmonių.
Už IT saugumo klausimus atsakinga Jungtinės Karalystės parlamento grupė, teigė, kad nuo tapatybės vagysčių vis labiau pereinama prie atakų prieš bankų klientus. Tuo metu šios šalies bankus jungianti grupė pranešė per metus šio tipo atakų padaugėjus 180 procentų.
Pasak Federalinės prekybos komisijos, greita bankų savininkų kaita sukčiams tampa priežastimi iš jų klientų prašyti konfidencialios informacijos, pavyzdžiui, prisijungimo slaptažodžių ar asmeninės finansinės informacijos. Komisija ragino vartotojus neatsakinėti į elektroninius laiškus ar į užklausas internete, kuriose prašoma pateikti asmeninę informaciją, net jeigu jie yra gauti iš banko.
Saugumo bendrovės „Secure Computing“ atstovai pranešė, kad spalio mėnesį daugiausiai brukalų siunčiama prisidengus sunkumų patiriančių bankų ir finansų institucijų pavadinimais. Populiariausiais brukalų siuntėjų taikiniais tapę JAV bankai „Chase“, „Wachovia“ ir „Bank of America“. Jie taip pat teigė tikintys, kad į panaši situacija artimiausiomis savaitėmis laukia ir bankų Jungtinėje Karalystėje.
Tiesa, duomenų vagysčių atakų skaičius pradėjo augti dar prieš sumaištį finansų rinkose. Nuo 2008-ųjų sausio iki birželio tokio tipo atakų padaugėjo 186 proc. palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Per pirmąjį 2008-ųjų pusmetį Jungtinėje Karalystėje užfiksuota per 20 tūkst. duomenų vagysčių internetu atvejų.