„Kasperskio laboratorija“, pagrindinis apsaugos sistemų nuo kenksmingos ir nepageidaujamos programinės įrangos, programišių atakų ir elektroninio pašto šiukšlių gamintojas, praneša apie sėkmingą bendrovės sukurtų pažangių technologijų informacinio saugumo srityje patentavimą JAV ir Rusijoje.
Patente Nr. 7 392 544, kurį 2008 metų birželio 24 dieną išdavė JAV Patentų biuras, yra aprašoma Michailo Pavliuščiko sukurta antivirusinio skanavimo metodika su nustatymų variantais. Naudojant šią metodiką ir atsižvelgiant į tai, kada ir kaip rinkmenos atsirado kompiuteryje, galima dinamiškai keisti rinkmenų tikrinimo lygį ir priemonių rinkinį. Tai galima atlikti nesulėtinant antivirusinės programos veikimo greičio.
Taip pat tai suteikia galimybę daugiau laiko skirti naujų rinkmenų ir rinkmenų, gautų naudojantis padidinto pavojaus ištekliais (P2P-tinku, elektroninio pašto įkėlimu ir t. t.), tikrinimui. Be to, ši metodika užtikrina geriausią patogumo, apsaugos ir analizės detalumo pusiausvyrą, kurios anksčiau antivirusinės programos negalėjo pasiekti, nes rinkmenų tikrinimui buvo skirta mažai laiko. Galimybė tikrinti ilgesnį laiką leido padidinti naujų rinkmenų tikrinimo priemonių rinkinį, o tai ne tik padidino apsaugą, bet ir leido blokuoti kenksmingų programų epidemijas, kai jos tik atsiranda. Taigi nereikia laukti antivirusinių bazių atnaujinimo.
Dėl šio patento su JAV Patentų biuru buvo sutarta per labai trumpą laiką – tik per 6 mėnesius nuo paraiškos gauti patentą pateikimo dienos.
Antrame patente Nr. 741 87 10, kurį taip pat išdavė JAV Patentų biuras, aprašomas į objektą orientuotos sudedamųjų dalių infrastruktūros įgyvendinimo metodas, kurį sukūrė pagrindiniai bendrovės ekspertai – Jevgenij Kasperskij, Andrej Duchvalov ir Andrej Kriukov. Ši infrastruktūra skirta veiksmingam mobilių priedų ir sistemų, apdorojančių sudėtingus hierarchinius objektus, kūrimui. Ši technologija plačiai naudojama kuriant bendrovės produktus ir šiuo metu yra unikali.
Trečiame patente, kurį „Kasperskio laboratorija“ gavo 2008 metų gegužės 29 dieną Rusijoje, aprašoma programų rinkinio, kuris padeda sistemoje likti nematomam (rootkit), aptikimo ir atkūrimo sistema, kurią sukūrė pagrindinis bendrovės kūrėjas Andrej Sobko.
Šiame patente aprašoma programų rinkinio (rootkit) aptikimo sistema kompiuterio sistemoje, kuri sukurta remiantis nuoseklaus operacinės sistemos ir rejestro išskirtų rinkmenų vaizdinių kūrimo principu prieš pasikraunant nepasikraunančioms tvarkyklėms ir joms pasikrovus ir tokių vaizdinių lyginimu. Ši metodika leidžia veiksmingiau aptikti programų rinkinį (rootkik), kuris šiuo metu yra viena aktualiausių grėsmių informacinio saugumo srityje. „Kasperskio laboratorijos“ ekspertų sukurta technologija yra svarbus žingsnis į priekį kovoje su šia grėsme.
Šiuo metu JAV ir Rusijos patentų institucijos nagrinėja daugiau nei dvidešimt „Kasperskio laboratorijos“ paraiškų dėl patento gavimo. Šiose paraiškose aprašomos įvairios unikalios technologijos informacinio saugumo srityje, sukurtos pagrindinių bendrovės specialistų. Reikia pažymėti, kad daugelis technologijų, be kurių neįmanoma įsivaizduoti šiuolaikinį antivirusinį produktą, buvo sukurtos būtent „Kasperskio laboratorijos“.
Šiuo metu bendrovės technologijomis pagal licencijas naudojasi daugiau nei šimtas antivirusinių sprendimų kūrėjų visame pasaulyje. Tarp tokių, kurios naudojasi – bendrovės „Microsoft“ (JAV), „Blue Coat“ (JAV), „Juniper Networks“ (JAV), „ZyXEL“ (Taivanas), „Nokia ICG“ (JAV), „F-Secure“ (Suomija), „Aladdin“ (Izraelis), „BorderWare“ (Kanada) ir kt. „Kasperskio laboratorijos“ produktais ir technologijomis naudojasi daugiau nei 250 milijonų žmonių visame pasaulyje.