Randy Abrams (V. Čičinsko nuotr.) |
---|
Pasaulinės saugumo sprendimų kūrėjos ESET techninės edukacijos vadovo Randy Abramso teigimu, Lietuvos kompiuteriuose aptinkamų naujų kenkėjiškų programų ir virusų skaičius kelis kartus viršija pasaulinį vidurkį. Anot Lietuvoje besilankančio eksperto, tai nebūtinai reiškia, kad naujos virusų versijos šalyje ir sukuriamos – priešingai, dažnus pranešimus apie užfiksuotas naujas grėsmes galima traktuoti kaip signalą apie pakankamai aukštą IT sistemų saugumo lygį.
„Vienam Lietuvos gyventojui santykinai tenka tikrai neįprastai daug aptiktų naujų virusų ir kenkėjiškų programų. Tai rodo, kad nuo jų pakankamai gerai saugomasi – šalyje naudojamos apsaugos priemonės užfiksuoja ne tik jau žinomus virusus, bet ir naujas jų modifikacijas“, - teigė R. Abrams. ESET duomenys apie užkrėstus kompiuterius gauti iš grėsmių stebėjimo sistemos „ThreatSense.Net“.
Apžvelgdamas virtualių grėsmių rinkos tendencijas svečias pabrėžė, kad naujų virusų ir kenkėjiškų programų rinkos variklis yra finansinės naudos siekimas. Anot jo, laikai, kuomet programavimo entuziastai kūrė virusus siekdami pripažinimo ar savotiškos šlovės, seniai praeityje. Dabartiniai virusų kūrėjai siekia tik pelno, kuris gaunamas parduodant pavogtus duomenis, kompiuterių-zombių tinklus.
„Po plačiau pagarsėjusių virusų atvejų daug šalių susirūpino teisiniu virtualių nusikaltimų reglamentavimu. Tai – svarbus žingsnis kovojant su kompiuterijos grėsmėmis. Gaila, tačiau vis dar nestinga įmonių, kurios mano, kad reklama pasitelkus kenkėjiškas programas, rodančias iššokančius skydelius, yra gera idėja. Kol bus jų, bus ir kenkėjiškų programų kūrėjų“, - sakė Randy Abrams. Įmonėms ekspertas pataria atidžiai stebėti kompiuterių ūkio būseną, sekti, kad naudojama programinė įranga, antivirusinių programų duomenų bazės būtų nuolat atnaujinamos.
„Svarbus vaidmuo užtikrinant saugumą tenka vartotojų švietimui. Net ir pačios pažangiausios apsaugos priemonės nėra absoliučiai efektyvios, tad svarbu, kad vartotojai gebėtų atpažinti pavojus ir jų išvengti – nesilankytų abejotinos kilmės tinklalapiuose, nespaustų nuorodų nežinomų siuntėjų laiškuose“, - teigė Darius Černeckis, pasaulinės kompanijos ESET saugumo sprendimus atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pardavimų vadovas.