Jeigu „Google“ nori sėkmingai konkuruoti naršyklių rinkoje, jai teks gerokai pasitempti.
Neseniai išėjusiai „Google Chrome“ naršyklei kol kas nesiseka – „Tap The Hive“ puslapio teisininkas naršyklės licenzijoje pastebėjo keistą dalyką: vartotojas, įdiegiantis į savo kompiuterį naująją „Google“ naršyklę, sutinka, kad „Google“ turi „nuolatinę, neatšaukiamą, pasaulinę, nemokamą ir neišimtinę teisę atkurti, adaptuoti, modifikuoti, versti, išleisti, viešai atkurti, viešai demonstruoti ir platinti bet kokį Turinį, kurį pateikiate, talpinate ar rodote Paslaugoje ar per ją“.
Nors „Paslauga“ yra kiek neįprastas terminas aprašant naršyklę, ta pati galutinio vartotojo licenzija (EULA) teigia, kad „Paslauga“ reiškia „Google produktus, programinę įrangą, paslaugas ir internetinius puslapius“.
„Google“ atstovai teigia, kad šis teisinis kazusas – apmaudi klaida, įsivėlusi dėl to, kad kompanija stengiasi naudoti kuo vienodesnes licenzijas. Anot kompanijos, ši dalis bus pašalinta kuo greičiau ir pakeitimas bus retroaktyvus.
Nepaisant „Google“ pažadų pataisyti licenziją, „Google Chrome“ stiklinėje internautai sukėlė tikrą audrą.
„Google“ naršyklės adreso „spėjimo“ funkcija irgi sulaukė dėmesio: pasirodo, naršyklė siunčia užklausas į paieškos sistemą (kuri pagal nutylėjimą yra, žinoma, „Google“) kiekvieną kartą, kai vartotojas spausdina tekstą į adreso laukelį – anot kai kurių internautų, tai – grubus privatumo pažeidimas.
O galų gale, pastabūs programišiai jau rado spragą, leidžiančią be perspėjimų parsiųsti failus į vartotojo kompiuterį.
Spragai išnaudoti užtenka vos trijų eilučių.
Ją galima rasti čia: http://milw0rm.com/exploits/6355.